Foxconn

FOXCONN przedstawia płyty główne mini-ITX z procesorami Atom D2500 i D2700

Powiększ

Niski pobór mocy i bardzo dobry stosunek ceny do możliwości

Kraków, Polska, 29 sierpnia 2011 – FOXCONN przedstawia dwie płyty główne wyposażone w procesory Intel Atom D2500 i D2700, oparte na platformie Cedar Trail. Płyty FOXCONN D250S FOXCONN D270S są formatu mini-ITX i ich głównym przeznaczeniem jest stosowanie w domowych i biurowych komputerach o małych rozmiarach.

Nowe płyty FOXCONN są wyposażone w chipsety Intel NM 10 oraz zintegrowane procesory Intel Atom z wbudowaną kartą graficzną Intel HD. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, D250S i D270S posiadają bardzo duże możliwości. Obie płyty są wyposażone w wyjścia VGA i HDMI, obsługują do 4GB pamięci DDR3, są wyposażone w sloty PCI, kontrolery SATAII oraz po 8 portów USB.

Dodatkowo D270S posiada 2 porty USB3.0 (i 6 USB2.0) oraz 2 porty SATAIII.

Zmniejszenie procesu produkcyjnego nowych procesorów Atom do 32nm pozwoliło na podniesienie ich wydajności bez zwiększania poboru mocy oraz ilości produkowanego ciepła. Procesor Intel D2500 zainstalowany na płycie FOXCONN D250S, posiada dwa fizyczne rdzenie i jest taktowany częstotliwością 1,86 GHz. Intel D2700 (na płycie D270S) również posiada dwa fizyczne rdzenie, ale jest wyposażony w technologię Hyper-Threading, dlatego posiada cztery wątki przetwarzające dane. Dodatkowo jest taktowany częstotliwością 2,13 GHz.

Zintegrowany z procesorami układ graficzny zapewnia zgodność z DirectX10, sprzętowe dekodowanie filmów HD oraz obsługę dwóch wyświetlaczy.

Specyfikacja:

D250S D270S - specyfikacja.JPG

Gwarancja i cena:

Płyty główne FOXCONN D250S i D270S pojawią się w sklepach w drugiej połowie września 2011. Oba produkty objęte są 36 miesięczną gwarancją producenta.

O firmie FOXCONN

FOXCONN jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd., wiodącego dostawcy w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej dla światowych liderów w branży komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.

Należąca do FOXCONN grupa Channel Innovation & Service Group (CISG) dokłada wszelkich starań, by dostarczać produkty najwyższej jakości wszystkim swoim Klientom – zarówno dużym, jak i małym. Firma rozumie wpływ przemian, jakim podlega rynek, na Klientów i ludzi pracujących w przemyśle komputerowym. W związku z tym agresywnie się rozwija, by dostarczać solidne, rzetelne produkty charakteryzujące się prostotą i łatwością obsługi, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska ludzkiego i naturalnego w trakcie całego cyklu życia produktu. Dzięki tej filozofii łączenia ludzi i technologii, FOXCONN

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć