Archiwum

FOXCONN przedstawia płytę główną z technologią Intel vPro

Powiększ

Płyta Q9657MC-8KS2H dzięki technologii Intel® vPro™ pozwala stworzyć łatwą do zarządzania, bezpieczną i energooszczędną platformę korporacyjną.

Płyta Q9657MC-8KS2H dzięki technologii Intel® vPro™ pozwala stworzyć łatwą do zarządzania, bezpieczną i energooszczędną platformę korporacyjną.

 Polska – Kraków, 21 września 2006 – Mając na uwadze zarządzanie, bezpieczeństwo oraz oszczędność energii elektrycznej w komputerach korporacyjnych, firma FOXCONN – światowy lider w projektowaniu i produkcji komputerów, urządzeń telekomunikacyjnych i elektroniki konsumenckiej – przedstawia płytę opartą na rewolucyjnej technologii Intel® vPro™.
 
Niezależnie od wielkości sieci, technologia Intel® vPro™ dostarcza dynamiczne i zintegrowane rozwiązania zarządzania, dzięki którym administratorzy mogą za pośrednictwem swojej konsoli zdalnie diagnozować, monitorować, zabezpieczać oraz kontrolować komputery bazujące na płycie Q9657MC-8KS2H. Dzięki tej funkcjonalności eliminowana jest czasochłonna konieczność osobistej interwencji administratorów przy konkretnych komputerach, które nierzadko znajdują się w kilku budynkach. Pozwala to na bardziej efektywne zarządzanie czasem, natychmiastową reakcję w przypadku awarii, a co za tym idzie, redukcję kosztów IT. Pełna kompatybilność płyty Q9657MC-8KS2H z procesorami Intel® Core™ 2 Duo, pozwala na szybką pracę w środowisku wielozadaniowym oraz osiąganie wyższej wydajności z każdego wata energii, w porównaniu z innymi dostępnymi platformami.
 
W przeciwieństwie do tradycyjnego zarządzania infrastrukturą IT, technologia Intel® vPro™ pozwala autoryzowanym administratorom na uaktualnianie, resetowanie, naprawę oraz monitorowanie komputerów pracujących w sieci nawet jeżeli są wyłączone. Dzięki tej innowacji realizacja zadań, które normalnie wymagałyby w większej firmie paru dni, staje się czynnością rutynową. Intel® vPro™ zapewnia również solidny system ochrony komputerów przed atakami przez sieć z zewnątrz. Umożliwia także odizolowanie potencjalnie zainfekowanego komputera od reszty, gwarantując nieprzerwaną pracę sieci.

Komputery mamy zawsze w zasięgu
 
Q9657MC-8KS2H posiada najnowszą wersję Intel® Active Management Technology (AMT) – podstawę technologii Intel® vPro™ – która umożliwia solidne i ujednolicone zarządzanie komputerami. Od kiedy wszystkie funkcje Intel® AMT zostały zintegrowane ze sprzętem oraz biosem płyty głównej, komunikacja administratora z komputerami odbywa się bez użycia systemu operacyjnego, nawet wówczas jeśli komputery są wyłączone. AMT umożliwia zdalną komunikację, zdalne włączanie komputerów, a nawet pozwala na przekierowanie konsoli naprawczej do innego administratora – wszystko to bez konieczności ruszania się z miejsca.
 
Przy stałym dostępie do informacji o systemie przegląd infrastruktury jest szybki, dokładny oraz wygodny. Administratorzy mogą śledzić i kontrolować wszystkie zasoby sprzętowe, a także programowe.
 
Płyta Q9657MC-8KS2H z technologią Intel® vPro™ upraszcza diagnostykę i naprawę komputerów, dodatkowo przyspieszając reakcje personelu zarządzającego poprzez całodobowy monitoring, zdalne rozpoznawanie problemu oraz dyskretne instalowanie uaktualnień.

Wzmocniona obrona
 
Utrata danych oraz awarie systemu spowodowane atakami z sieci to incydenty, na które nie mogą sobie pozwolić żadne poważne firmy. Płyta Q9657MC-8KS2H jest uzbrojona w system obronny zaprojektowany specjalnie do powstrzymywania zagrożeń zanim obejmą one system operacyjny lub uszkodzą sieć.
 
Dodatkowo Q9657MC-8KS2H obsługuje technologię Intel® Virtualization Technology umożliwiającą uruchamianie wirtualnego środowiska poza systemem operacyjnym, takiego jak np. programy zabezpieczające. Pozwala również na uruchamianie na niezależnych partycjach wielu systemów operacyjnych, zwiększając wydajność i niezawodność dzisiejszych czysto programowych rozwiązań maszyn wirtualnych. Administrator może na przykład izolować część zarządzanego komputera, aby wykonać uaktualnienie systemu, podczas gdy użytkownik może nieprzerwanie pracować. Wszystko to zwiększa bezpieczeństwo platformy bez dodatkowych kosztów oraz obniżenia wydajności.
 
Zdumiewająca różnica
 
Płyta Q9657MC-8KS2H, razem z procesorem Intel® Core™ 2 Duo, jest przeznaczona do pracy z najbardziej wymagającymi aplikacjami biznesowymi. Płyta obsługuje FSB 1066 MHz, pamięci DDR2 800/667/533 MHz, kartę sieciową 1 Gbit oraz całą gamę interfejsów I/O. Praca w oparciu o Q9657MC-8KS2H znacznie podnosi produktywność oraz komfort pracy użytkownika. Platforma obsługuje również Intel® Quiet System Technology (QST), co umożliwia automatyczną regulację prędkości wiatraczka na procesorze i zapewnia ciszę.
 
W połączeniu z zalecanymi procesorami oraz pamięciami RAM, Q9657MC-8KS2H obsługuje nadchodzący system Windows Vista™ Premium. Oferuje również wysoką wydajność wielozadaniową, nawet jeśli używamy w tle programów intensywnie korzystających z procesora oraz pamięci, takich jak: oprogramowania antywirusowe czy oprogramowanie do wideokonferencji.
 
Q9657MC-8KS2H posiada kontroler zbudowany w oparciu o układ Intel® 82566DM korzystający z magistrali PCI Express®, co jest najszybszym dostępnym rozwiązaniem na rynku. Zintegrowana karta dźwiękowa w standardzie 7.1 w pełni spełnia wymogi systemu Intel® High Definition Audio. Na płycie Q9657MC-8KS2H można zainstalować nawet do 8 GB pamięci RAM, 6 dysków twardych Serial-ATA II. Do dyspozycji jest również 10 portów USB 2.0. Dodatkowe sloty PCI-Express oraz PCI ułatwiają późniejszą rozbudowę systemu. Płyta idealnie pasuje do wąskich obudów microATX, co ma duże znaczenie w biurach.
 
 
 
Krótka specyfikacja Q9657MC-8KS2H
·         Obsługa procesorów Intel® Core™ 2 Duo/Intel® Core™ Duo/Intel® Pentium® Extreme Edition/Intel® Pentium® 4
·         Chipset: Intel® Q965 + Intel® ICH8-DO
·         Magistrala FSB : 1066/800/533 MHz
·         Pamięć : 4 sloty DDR2 800, obsługa maksymalnie 8 GB. Kontroler pracuje w trybie Dual-Channel
·         Gniazda kart rozszerzeń : 1 x PCI-E X16, 1 x PCI-E X1, 2 x PCI
·         Pamięć masowa : 6 portów SATAII 3 Gb/s
·         Dźwięk : Kodek High-Definition 7.1 Intel® High Definition Audio
·         Kontroler LAN: 1 Gbit/s na układzie Intel® 82566DM podłączony przez magistralę PCI Express®
·         Porty USB 2.0 : 10 sztuk
 
Kontakt prasowy:
 
Christin Wang
Global Marketing Manager        
 
FOXCONN
Tel.: + 86 755 2812. 9800 ext. 25503    
Email: christinwang(at)foxconn.com
 
Polska,

Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR

Tel.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl
 

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć