Archiwum

FOXCONN przedstawia pierwszą płytę główną z serii GREEN

Powiększ

Efektywne zarządzanie energią i ochrona środowiska

Kraków, Polska, 27 maja 2008 – FOXCONN przedstawił pierwszą płytę główną z serii GREEN, rozpoczynając w ten sposób nowy rozdział w historii energooszczędnych komputerów PC.

Po raz pierwszy zaprezentowana na targach CeBIT 2008, nowa seria płyt głównych GREEN,  pozwala integratorom systemów, resellerom i końcowym użytkownikom na budowanie wysoko wydajnych komputerów, w których szczególny nacisk kładzie się na oszczędzanie energii i ochronę środowiska.


G31MG-S jest oparta na chipsecie Intel® G31 Express ze zintegrowanym układem graficznym Intel® GMA 3100 oraz obsługuje procesory Intel® Core™2 Quad i Core™2 Duo o współczynniku mocy TDP wynoszącym 95W i współpracujące z magistralą FSB1333MHz.

 Nowa płyta główna firmy FOXCONN posiada wbudowane technologie 3G, które zostały zaprojektowane tak, aby obniżyć pobór prądu – zwykle zysk wynosi około 68%*.

3G składa się z trzech technologii: GPS (Green Power Saving), GoD (Green on Demand) oraz GSM (Green System Mode).

GPS redukuje zużycie energii, podczas gdy komputer znajduje się w trybie uśpienia (S3) lub jest całkowicie wyłączony, o około 95% ? poprzez połączenie ze specjalnym zasilaczem z serii GREEN, który zmniejsza pobór mocy z komputera.

Technologia GoD w inteligentny sposób zarządza wielofazową dystrybucją mocy na płycie głównej, redukując liczbę pracujących faz, podczas gdy komputer nie jest obciążony, i kolejno włączając je w czasie większego obciążenia. To rozwiązanie zwiększa wydajność energetyczną w trakcie pracy komputera, zwłaszcza przy małym obciążeniu, gdy zysk z dystrybucji mocy za pomocą jednej fazy jest największy.
 
Ostatnim z elementów wchodzących w skład 3G jest GSM (Green System Mode). Służy on do dalszej optymalizacji zużycia energii we wszystkich stanach pracy komputera, poprzez połączenie funkcji znajdujących się w BIOS-ie i bezpośrednio na płycie głównej.


Testy przeprowadzone w laboratoriach FOXCONN i zademonstrowane podczas targów CeBIT 2008 pokazały średnią oszczędność energii na poziomie około 68%* dla komputera używanego w biurze (gdzie system może być wyłączony lub w stanie wstrzymania przez większą część doby) i pracującego przy niskim obciążeniu, z chwilowymi okresami wysokiego obciążenia. W przypadku komputera „domowego” używanego przez całą rodzinę oszczędność energii była jeszcze większa i wyniosła około 85%*.

Duża firma, korzystająca z 200 komputerów, zaoszczędziłaby znaczną kwotę, używając wyłącznie komputerów typu GREEN. Bazując na koszcie 0.30 $ za kWh i 24-godzinnym cyklu używania komputera, gdzie przez 15 godzin komputer znajduje się w stanie standby/wyłączony, 7 godzin w stanie niskiego obciążenia, a 2 godziny w stanie wysokiego obciążenia ? roczna oszczędność kosztów za energię wyniosłaby około 5000 $.


 
Eric Chu, Product Manager, komentuje premierę serii płyt głównych GREEN: „Płyta główna G31MG-S rozpoczyna nową erę komputerów o wysokiej wydajności energetycznej, a także jest jedyną płytą główną oszczędzającą energię w każdym stanie pracy komputera”.

Według Chu, w nadchodzących miesiącach FOXCONN przedstawi więcej płyt głównych z serii GREEN, włączając rozwiązania oparte na chipsecie Intel® G45, który wprowadzi obsługę grafiki HD.

W zestawie z G31MG-S znajduje się aplikacja FOX Energy Manager, która kontroluje zużycie energii przez system i CPU bezpośrednio ze środowiska Windows, a także oferuje możliwość podkręcania za pomocą dosłownie jednego kliknięcia. Oprócz technologii oszczędzających energię, FOXCONN wyposażył tę płytę główną w aplikację FOCUS (zaawansowane oprogramowanie umożliwiające kalibrację dźwięku) oraz technologię FoxOne™ służącą do łatwego overclockingu i monitoringu systemu.

G31MG-S obsługuje dwukanałowe pamięci DDR2, zintegrowany, ośmiokanałowy kodek dźwięku HD, gigabitowy LAN, 4 porty SATAII i 8 portów USB2.0 oraz daje możliwość zainstalowania zewnętrznej karty graficznej poprzez slot PCI-Express x16.

* Oszczędność energii zależy od sposobu używania komputera oraz podzespołów wchodzących w skład systemu.

Specyfikacja:

Model G31MG-S
Obsługa procesorów Pełna obsługa dla procesorów Intel® Core™2 Quad i Core™2 Duo wykonanych w technologii 45nm o współczynniku mocy TDP nie większym od 95W
Magistrala FSB 1333/1066/800/533 MHz
Karta grafiki Intel® GMA 3100
Pamięć Dwukanałowe pamięci DDR2 800/667/533 MHz,   2 sloty DIMM, maksymalnie 4GB
Sloty 1 slot PCI-Express x16, 1 slot PCI Express x1,   2 sloty PCI
Porty wejścia/wyjścia 4* SATAII, 8* USB2.0, 1* ATA 100
Karta dźwiękowa  8-kanałowa HD
Kart a sieciowa Gigabit LAN
 Format płyty mATX

Kontakt prasowy:    

FOXCONN:

Polska,
Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR

tel.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl  

O firmie FOXCONN

FOXCONN jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd., wiodącego dostawcy w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej dla światowych liderów w branży komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.
Należąca do FOXCONN grupa Channel Innovation & Service Group (CISG) dokłada wszelkich starań, by dostarczać produkty najwyższej jakości wszystkim swoim Klientom – zarówno dużym, jak i małym. Firma rozumie wpływ przemian, jakim podlega rynek, na Klientów i ludzi pracujących w przemyśle komputerowym. W związku z tym agresywnie się rozwija, by dostarczać solidne, rzetelne produkty charakteryzujące się prostotą i łatwością obsługi, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska ludzkiego i naturalnego w trakcie całego cyklu życia produktu. Dzięki tej filozofii łączenia ludzi i technologii, FOXCONN CISG daje możliwość tworzenia własnych rozwiązań komputerowych dużej liczbie producentów, sprzedawców i końcowych użytkowników komputerów PC.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć