Archiwum

FOXCONN przedstawia nową płytę główną z serii Digital Life dla procesorów AMD

Powiększ

Pierwsza na świecie płyta główna z chipsetem 790FX i mostkiem południowym SB750

Kraków, Polska, 29 maja 2008 – FOXCONN przedstawił swoją pierwszą płytę główną z serii Digital Life, przeznaczoną dla platformy AMD. A79A-S zoptymalizowana jest pod kątem współpracy z procesorami AMD pasującymi do gniazda AM2+ i korzystającymi z magistrali HyperTransport™ 3.0.

A79A-S jest pierwszą na rynku płytą główną posiadającą chipset AMD 790FX i mostek południowy SB750. Nowa wersja SB pozwala na podłączanie większej liczby urządzeń zewnętrznych oraz posiada rozszerzone opcje overclockingu dzięki AOD Extreme, nowej technologii zaprojektowanej przez AMD. AOD zwiększa efektywność podkręcania procesorów Phenom™, pozwalając na podniesienie ich częstotliwości o co najmniej 200MHz.


Płyta główna obsługuje dwukanałowe pamięci DDR2 1066MHz, które w parze z procesorami AM2+ Phenom™ pozwalają na osiągnięcie najlepszej wydajności podsystemu pamięci.

A79A-S korzysta z technologii HyperTransport™ 3.0 oraz PCI Express drugiej generacji w celu osiągnięcia największej przepustowości między kartami graficznymi a rdzeniami procesora, przyczyniając się tym samym do wzrostu ogólnej wydajności komputera.

Z czterema slotami PCI Express x16 drugiej generacji i pełną obsługą ATI CrossFireX™, A79A-S obsługuje konfiguracje 4 slotów pracujących z przepustowością x8 lub 2 slotów z przepustowością x16. Pozwala to na osiągnięcie olbrzymiej wydajności w grach.

Stabilna jak skała

 A79A-S używa kondensatorów 100% SOLID i ferrytowych dławików w celu zapewnienia stabilnej platformy do podkręcania i obsługi aplikacji wymagających dużej wydajności systemu, takich jak wypalanie płyt DVD lub kodowanie wideo.

 

Digital Life zapewnia lepszą jakość dźwięku i większe możliwości podłączania urządzeń zewnętrznych

A79A-S należy do segmentu płyt głównych Digital Life, w związku z czym przy projektowaniu został położony szczególny nacisk na funkcje multimedialne – zadbano o zaawansowaną obsługę dźwięku oraz o możliwość podłączenia wielu urządzeń zewnętrznych.

 Dual Digital Audio dostarcza dźwięk wysokiej jakości przez cyfrowe lub analogowe wyjścia, oraz pozwala użytkownikowi rozdzielić dwa źródła dźwięku do niezależnych wyjść. Przykładowo dźwięk z filmu oraz z gry, może być rozdzielony poprzez złącze optyczne S/PDIF oraz komponentowe do zestawu głośników kina domowego. Możemy także użyć analogowych wyjść 7.1, lub wyjścia słuchawkowego na przednim panelu obudowy.

 A79A-S uzyskała certyfikat Dolby Digital Live™ i posiada wbudowaną technologię DTS CONNECT™, która znacząco wpływa na poprawę  jakości odtwarzanego dźwięku ? zarówno w przypadku gier, jak i innych multimedialnych  zastosowań.

 

6 portów SATAII zarządzanych przez aplikację AMD RAIDXpert™ pozwala na łatwe i szybkie stworzenie bezpiecznego, niezawodnego i wydajnego środowiska do przechowywania danych. Na płycie głównej znajdują się 2 porty FireWire i 12 portów USB2.0, dzięki zastosowaniu nowego mostka południowego AMD SB750, który pozwala na podłączenie większej ilości urządzeń zewnętrznych, niż było to możliwe poprzednio na platformie AMD.

Kolejną funkcją rozszerzająca możliwości A79A-S jest Dual Gigabit LAN. Pozwala ona na podłączanie dwóch niezależnych sieci bez strat szybkości transferu oraz na dzielenie łącza internetowego z innym komputerem.

FoxOne Premium™

 FoxOne Premium™ jest autorskim rozwiązaniem FOXCONNa służącym do łatwego podkręcania, kontroli wentylatorów, ustawiania napięć i monitoringu systemu poprzez aplikację pracującą w środowisku Windows. Dzięki temu nie trzeba w ogóle wchodzić do BIOS-u.

 

Gwarancja i cena

Płyta główna A79A-S będzie wkrótce dostępna w kanałach dystrybucyjnych na całym świecie w cenie około 790 złotych brutto. Produkt jest objęty 36 miesięczną gwarancją producenta.

Specyfikacja:

Model A79A-S, AMD® 790FX & SB750 z technologią AOD Extreme
Obsługa procesorów  – obsługa procesorów AMD pasujących do podstawki AM2+ (Phenom™ FX, Phenom™,   Sempron™)
 – obsługa dla procesorów AMD Socket AM2 (Athlon™64 FX**, AMD Sempron™,  Athlon™  64X2, AMD Athlon™ 64)
HyperTransport 3.0
Pamięć Dwukanałowe pamięci DDR2 1066/800/667/533 MHz,  4 sloty DIMM, maksymalnie 8 GB
Sloty 4 sloty PCI Express x16 drugiej generacji (tryby x16+x16 lub 4* x8) z obsługą CrossFireX™,
1 slot PCI Express x1 drugiej generacji,
1 slot PCI
Porty wejścia/wyjścia 6*SATAII, RAID 0,1,5,10, 2*eSATA, 12*USB2.0, 2*IEEE1394a, 1*ATA 133
Karta dźwiękowa 8-kanałowa Dual Digital HDA z obsługą DTS CONNECT™ & Dolby Digital Live™
Kart a sieciowa Dual Gigabit LAN
 Format płyty ATX

* obsługa dwukanałowych pamięci DDR2 1066MHz jest możliwa tylko, gdy na płycie głównej znajduje się procesor Phenom™ AM2+

Kontakt prasowy:

FOXCONN:

Polska,
Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR

tel.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl  

O firmie FOXCONN

FOXCONN jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd., wiodącego dostawcy w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej dla światowych liderów w branży komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.
Należąca do FOXCONN grupa Channel Innovation & Service Group (CISG) dokłada wszelkich starań, by dostarczać produkty najwyższej jakości wszystkim swoim Klientom – zarówno dużym, jak i małym. Firma rozumie wpływ przemian, jakim podlega rynek, na Klientów i ludzi pracujących w przemyśle komputerowym. W związku z tym agresywnie się rozwija, by dostarczać solidne, rzetelne produkty charakteryzujące się prostotą i łatwością obsługi, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska ludzkiego i naturalnego w trakcie całego cyklu życia produktu. Dzięki tej filozofii łączenia ludzi i technologii, FOXCONN CISG daje możliwość tworzenia własnych rozwiązań komputerowych dużej liczbie producentów, sprzedawców i końcowych użytkowników komputerów PC.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć