Archiwum

FOXCONN prezentuje energooszczędne platformy podczas targów Computex 2008

Powiększ

FOXCONN przedstawił szczegóły na temat swojej obecności na targach Computex 2008, które mają miejsce w Taipei, na Tajwanie w dniach 3-7 czerwca.  Między innymi zaprezentowane zostaną wydajne i energooszczędne platformy barbebone dla graczy.

Kraków, Polska, 3 czerwca 2008 – FOXCONN przedstawił szczegóły na temat swojej obecności na targach Computex 2008, które mają miejsce w Taipei, na Tajwanie w dniach 3-7 czerwca.  Między innymi zaprezentowane zostaną wydajne i energooszczędne platformy barbebone dla graczy.

Firma FOXCONN wyprzedza konkurencję przez umieszczenie funkcji oszczędzających energię nie tylko w płytach głównych, ale również w obudowach, wiatrakach, zasilaczach.

FOXCONN przedstawi pełną gamę płyt głównych, kart graficznych, wiatraków i obudów. Odwiedzający mogą zapoznać się z pełnym portolio produktów z serii Quantum Force, GREEN i Digital Life przeznaczonych na odrębne segmenty rynkowe.

Seria GREEN

Użycie do budowy obudów plastików wykonanych z kukurydzy (polilaktyd ? PLA), jest tylko jedną z wielu technologii przyjaznych środowisku. Nowe produkty z serii GREEN posiadają też autorskie technologie FOXCONNa, zgrupowane pod nazwą 3G, i mające na celu oszczędzanie energii w całym komputerze:
–    GPS (Green Power Saving) zmniejsza pobór mocy, gdy komputer jest wyłączony lub w trybie uśpienia, o nawet 94%, poprzez połączenie płyty głównej z serii GREEN i specjalnie zaprojektowanego zasilacza.
–    GoD (Green on Demand) ulepsza wydajność prądową i znacząco zmniejsza pobór energii podczas niskiego obciążenia komputera oraz w trybie bezczynności. Zużycie energii zmniejsza się nawet o 50%.
–    GSM (Green System Management) łączy funkcje w BIOS-ie i systemie w celu dalszego ulepszenia wydajności energetycznej bez wpływania na ogólną wydajność komputera.

Quantum Force

Po bardzo entuzjastycznym przyjęciu płyt głównych MARS i BLACKOPS, specjalnie zaprojektowanych do ekstremalnego overclockingu, seria Quantum Force stała się najczęściej wybieraną platformą dla graczy i entuzjastów podkręcania. Najnowszym produktem z tej serii jest płyta główna „Avenger” oparta na chipsecie Intel® P45. W połączeniu z nowymi modelami highendowych obudów FOXCONNa, „Avenger” znacznie ogranicza ilość wydzielanego ciepła i hałasu, co z pewnością spowoduje, że stanie się on wymarzonym komputerem dla entuzjastów.

Na stoisku FOXCONNa będzie można obejrzeć dwa pokazy overclockingu dziennie. Znany na całym świecie konsultant techniczny produktów Quantum Force, Peter “Shamino” Tan, wyzwie na pojedynek najlepszych ekspertów w podkręcaniu (z światowego Top 10). Z pewnością emocjonujące będzie  zobaczyć najlepszych overclockerów prezentujących swoją wiedzę i umiejętności!

Digital Life

Seria produktów FOXCONNa, znana jako Digital Life, ma na celu dostarczenie najlepszej wydajności, łączności i rozrywki. Najnowsza przedstawicielka tej serii – płyta główna
A79A-S – jest pierwszym rozwiązaniem na rynku posiadającym chipset AMD 790FX ze zintegrowanym mostkiem południowym AMD SB750.

FOXCONN wyposażył płyty główne Digital w zaawansowane funkcje dźwiękowe i wiele możliwości podłączania urządzeń zewnętrznych. Nowe produkty otrzymały certyfikat Dolby Digital Live™ i posiadają technologię DTS CONNECT™. Dzięki temu użytkownicy mogą się cieszyć znacznie lepszym dźwiękiem przestrzennym w formacie 7.1 HD. Na płytach głównych Digital Life dostępny jest także szeroki wachlarz możliwości podłączania urządzeń zewnętrznych, czyniąc z tej serii idealny wybór do budowy multimedialnych komputerów.

Oprócz najnowszych płyt głównych, FOXCONN przedstawi również highendowe obudowy, wydajne karty graficzne i wiatraki. Stoisko FOXCONNa na targach Computex 2008 ma numer L116 i można je znaleźć na czwartym piętrze budynku Taipei World Trade Center (TWTC).

Więcej informacji o firmie FOXCONN na targach Computex 2008 można znaleźć na stronie internetowej:

http://www.foxconnchannel.com/event/computex08/

Dla odwiedzających zainteresowanych bezpośrednim spotkaniem z przedstawicielami firmy FOXCONN otwarto specjalną stronę internetową z rejestracją:

http://www.foxconnchannel.com/event/computex08/Registration.aspx

Kontakt prasowy:   

FOXCONN:

Polska,
Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR

tel.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl 

O firmie FOXCONN

FOXCONN jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd., wiodącego dostawcy w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej dla światowych liderów w branży komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.
Należąca do FOXCONN grupa Channel Innovation & Service Group (CISG) dokłada wszelkich starań, by dostarczać produkty najwyższej jakości wszystkim swoim Klientom – zarówno dużym, jak i małym. Firma rozumie wpływ przemian, jakim podlega rynek, na Klientów i ludzi pracujących w przemyśle komputerowym. W związku z tym agresywnie się rozwija, by dostarczać solidne, rzetelne produkty charakteryzujące się prostotą i łatwością obsługi, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska ludzkiego i naturalnego w trakcie całego cyklu życia produktu. Dzięki tej filozofii łączenia ludzi i technologii, FOXCONN CISG daje możliwość tworzenia własnych rozwiązań komputerowych dużej liczbie producentów, sprzedawców i końcowych użytkowników komputerów PC.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć