Archiwum

FOXCONN prezentuje BLACKOPS – płytę główną dla entuzjastów

Powiększ

Oficjalna premiera długo oczekiwanej, overclockerskiej płyty głównej

Kraków, Polska, 18 kwietnia 2008 – FOXCONN zaprezentował długo oczekiwaną płytę główną BLACKOPS opartą o chipset Intel® X48, przeznaczoną dla ekstremalnych overclockerów i entuzjastów. Jednocześnie BLACKOPS jest drugą płytą główną z serii Quantum Force.  
 
„Jesteśmy dumni, mogąc zaprezentować produkt o tak wysokiej jakości – nie tylko zadbaliśmy o jego unikalne parametry, niespotykane dotąd w płytach głównych, ale również utworzyliśmy bardzo podkręcalną platformę, która z pewnością będzie ustanawiać rekordy wydajności, tak jak to obserwowaliśmy podczas serii prób przeprowadzanych przez ostatnie miesiące” ? mówi Greta Kuo, menadżer produktów Quantum Force.

Płyta główna BLACKOPS po raz pierwszy została zaprezentowana mediom w styczniu, na targach CES Show w Las Vegas. Następnie, po serii testów przeprowadzonych przez wiele zespołów overclockerów, została ponownie zademonstrowana w zeszłym miesiącu, na targach CeBIT w Niemczech. Wkrótce będzie dostępna dla entuzjastów na całym świecie.

BLACKOPS został zoptymalizowany pod kątem współpracy z procesorami Intel® Core™2 Extreme, Core™2 Quad i Core™2 Duo współpracującymi z magistralą systemową do 1600MHz FSB. Obsługuje maksymalnie 8GB pamięci Dual Channel DDR3 1600/1333/1066/800MHz. Użytkownicy mogą wykorzystywać bardzo mocne konfiguracje kart graficznych dzięki trzem slotom  PCI-E x16 drugiej generacji (2 x16, 1 x4) i obsłudze technologii CrossFireX.

 
Unikalne możliwości dla entuzjastów

Płyta główna BLACKOPS wnosi szereg wcześniej niespotykanych udoskonaleń do wszystkich kluczowych dla overclockerów elementów płyty głównej – BIOS-u, zasilania i chłodzenia.

 
 Nowy Quantum BIOS jest kolejnym krokiem do doskonałości w stosunku do BIOS-u Gladiator obecnego na płycie głównej MARS. Nowe menu jest bardziej intuicyjne i przyjazne dla użytkownika oraz zorganizowane w grupach powiązanych ze sobą elementów. Nie tylko pojawiły się dodatkowe opcje regulacji napięć, ale również zostały one podzielone na grupy dotyczące poszczególnych podzespołów komputera ? procesora, pamięci, magistrali systemowej itd. Nowości zasługujące na dodatkową uwagę to funkcje: CPU PPL i GTL służące do podkręcania procesorów czterordzeniowych. 
 
 Jeśli chodzi o chłodzenie, nowością jest 4in1 Quantum Cooler. Jest to element wykonany w całości z miedzi, chłodzący mostek północny, południowy i układy zasilające procesor za pomocą rurek heat-pipe. Dzięki dołączonym akcesoriom w bardzo prosty sposób można przekształcić chłodzenie mostka północnego na pasywne, chłodzenie powietrzem, wodą lub nawet ciekłym azotem czy suchym lodem.
 
Według Petera Tana, konsultanta technicznego produktów Quantum Force, 4in1 Quantum Cooler „jest najbardziej adaptowalnym i wydajnym chłodzeniem kiedykolwiek zintegrowanym z płyta główną”.
 
 
 
Nowa regulacja energii oferuje lepszą stabilność i wyższą moc wyjściową 
 
 8-fazowy cyfrowy układ zasilania PWM zapewnia większą moc, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom entuzjastów i overclockerów. Inżynierowie Quantum Force spędzili 3 miesiące, optymalizując i dostrajając ten cyfrowy system, aby pracował efektywniej, szybciej i stabilniej reagował na zmiany w zużyciu energii oraz dostarczał wyższych napięć w celu lepszego overclockingu. 
 
“Bez wątpienia 8-fazowy, cyfrowy układ zasilania PWM, obecny na BLACKOPSie, może wytrzymać ogromne obciążenia, jakimi będą go obarczać entuzjaści i ekstremalni overclockerzy. Ponadto, układ ten generuje mniejsze ilości ciepła oraz szybciej i stabilniej zmienia poziomy napięć” ?  twierdzi Peter Tan.
 
 
Lepsza jakość dźwięku dzięki osobnemu układowi audio 
 
Odseparowany od reszty płyty głównej, układ dźwiękowy SONAR, zapewnia profesjonalną jakość dźwięku w grach, filmach i innych multimediach. Odosobnienie układów odpowiedzialnych za dźwięk zwiększa jakość sygnału i eliminuje zakłócenia powodowane przez układy regulacji mocy. Zintegrowany kodek Realtek ALC885 obsługuje 8-kanałowy dźwięk w standardzie HDA (High Definition Audio) z imponującym stosunkiem sygnału do szumu, wynoszącym 106dB SNR
 
Unikalne akcesoria dla entuzjastów
 
W zestawie z płytą główną BLACKOPS znajduje się wyposażenie zapewniające dodatkowe funkcje i ułatwienia dla overclockerów. Oprócz akcesoriów wchodzących w skład 4in1 Quantum Cooler  (wiatraka mostka północnego, wieży do chłodzenia za pomocą LN2 i suchego lodu oraz bloku do chłodzenia wodą), właściciele BLACKOPSa otrzymają również rezystory do regulacji napięć, tackę Quantum Lap ułatwiającą instalację płyty głównej oraz zestaw Quantum Flow – ulepszający cyrkulację powietrza w pobliżu kart graficznych. Wiatrak Quantum Flow, który może być instalowany zarówno w pozycji poziomej jak i pionowej, obniża temperaturę wokół zainstalowanych zestawów kart graficznych o około 5ºC
 
Bezpieczeństwo i wygoda overclockingu 
 
Umieszczone bezpośrednio na płycie głównej przyciski „CMOS reset” i „power on/off”, dwucyfrowy wyświetlacz LED odpowiedzialny za sygnalizację błędów w połączeniu z funkcją OC Recover ułatwiają i przyspieszają proces powrotu do prawidłowego funkcjonowania w przypadku nieudanej próby overclockingu. Nowy system Twin BIOS zapamiętuje właściwe ustawienia oraz umożliwia wymianę kości BIOS „na gorąco” – podczas pracy komputera. 
 
Zworka Boost Switch, wygodnie umieszczona koło gniazda procesora, pozwala na zmianę prędkości jego pracy bez konieczności wchodzenia do systemu BIOS.

Gwarancja i cena
Płyta główna BLACKOPS będzie dostępna w kanałach sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie około 1000 zł. Produkt objęty jest 36-miesięcznym okresem gwarancji.

Więcej informacji na temat BLACKOPS i innych produktów z serii Quantum Force można znaleźć na stronie internetowej:
http://www.quantum-force.net

 
Kontakt prasowy :
 
Polska,

Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR

Tel.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl 
 
O firmie FOXCONN
FOXCONN jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd., wiodącego dostawcy w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej dla światowych liderów w branżach komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.
 
Należąca do FOXCONN grupa Channel Innovation & Service Group (CISG) dokłada wszelkich starań, by dostarczać produkty najwyższej jakości wszystkim swoim Klientom – zarówno dużym jak i małym. Firma rozumie wpływ przemian, jakim podlega rynek, na Klientów i ludzi pracujących w przemyśle komputerowym. W związku z tym agresywnie się rozwija, by dostarczać solidne, rzetelne produkty charakteryzujące się prostotą i łatwością obsługi, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska ludzkiego i naturalnego w trakcie całego cyklu życia produktu. Dzięki tej filozofii łączenia ludzi i technologii, FOXCONN CISG daje możliwość tworzenia własnych rozwiązań komputerowych dużej liczbie producentów, sprzedawców i końcowych użytkowników komputerów PC.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć