Archiwum

FOXCONN na Electronic Sports World Cup 2008

Powiększ

Prezentacja najnowszej platformy FOXCONN F1 połączona z pokazem możliwości podkręcania płyty głównej BlackOps

Podczas targów ESWC nasza firma była odpowiedzialna za zogranizowanie stoiska wystawowego dla firmy FOXCONN. Niejako przypadkiem, w dniach 10 i 11 maja 2008, zawitał do Polski F1 & Quantum Force European Tour. Była to prezentacja możliwości najnowszych płyt głównych FOXCONNa – F1, Dreadnought i BlackOps.Wykorzystaliśmy więc okazję do zaprezentowania tych imponujących platform szerszej publiczności podczas ESWC w Poznaniu.

Odbył się również pokaz podkręcania zorganizowany we współpracy z doświadczoną ekipą PurePC. Zorganizowaliśmy także konkursy z wieloma nagrodami. Główną atrakcją był konkurs-niespodzianka z  2 płytami głównymi FOXCONN MARS do wygrania.

F1 & Quantum Force European Tour

 FOXCONN promuje swoje najnowsze płyty główne poprzez europejskie tournee po 9 europejskich krajach w serii 20 eventów. Platforma F1 jest pierwszym systemem oferującym możliwość grania na 8 monitorach z wykorzystaniem 4 kart graficznych za pomocą nowego chipsetu Intela – P45. Oprócz tego na płytach głównych z serii F1 debiutuje nowy termo-elektryczny system (ogniwo Peltiera) chłodzenia mostka północnego z możliwością łatwego podłączenia pompy wodnej.  Chłodzenie cieczą obejmuje mostek północnego i południowy a także układy zasilania procesora.

Na 8 ekranach podłączonych do jednogo (!) komputera F1 można było zobaczyć działanie gier takich jak Crysis, Unreal Tournament 3 czy Command and Conquer: Wrath of Kain oraz zwiastuny w rozdielczości HD wyświeltane na wszystkich monitorach jednocześnie z zachowaniem pełnej płynności.

Prezentacja objęła 3 platformy – w skład każdej z nich wchodzą procesory Intel® QX9770, 8 GB pamięci DDR3, bardzo mocne zasilacze oraz specjalnie zaprojektowane panele Quantum Force Overclocking Panel. Każda z platform ma inną płytę główną i zestaw kart graficznych:
– pierwsza posiada płytę główna FOXCONN F1, 4 karty graficzne ATI Radeon HD 3870 i 8 dwudziesto dwu calowych monitorów!
– druga to płyta główna FOXCONN BlackOps z 3 kartami graficznymi ATI Radeon HD 3870,
– trzecia posiada płytę główną FOXCONN Dreadnought z 3 kartami graficznymi nVidia 9800GTX.
Dodatkowa, czwarta, platforma służyła do zaprezentowania możliwości overclockerskich płyty głównej BlackOps.

Największą sensację budziła oczywiście platforma F1 ze względu na olbrzymią obudowę i równie wielką szybę na jej boku. Jakby tego było mało na boku umieszczono olbrzymie szkło powiększające dodatkowo akcentujące obecność 4 kart graficznych w środku.

BlackOps OC Show

Wielokrotnie nagradzana ekipa PurePC wyposażona w królującą w overclockerskich rankingach płytę główną FOXCONN BlackOps, procesor Intel QX9650 i kartę graficzną NVIDIA® 9800GX2 przez cały okres trwania targów demonstrowała potencjał drzemiący w tym zestawie. Chłodzenie procesora, mostka północnego i karty graficznej za pomocą ciekłego azotu połączone z 8-fazowym, cyfrowym zasilaniem, ferrytowymi dławikami i kondensatorami typu SOLID pozwoliły na pobicie 3 dotychczasowych rekordów Polski. W 3dmarku01 uzyskano 107041 punktów, w 3dmarku03 – 92116 punktów a w 3dmarku06 28031 punktów.

Oprócz tego chłopaki z PurePC podkręcali temperaturę imprezy poprzez zabawę z ciekłym azotem. Otóż dzięki pewnemu zjawisku fizycznemu (związanemu z różnicą temperatur dłoni i ciekłego azotu) można sobie umyć ręce za pomocą tej cieczy o temperaturze -196 stopni Celsjusza ewentualnie schłodzic skacowaną głowę. 

Konkursy

 Przez oba dni targów były organizowane konkursy i turnieje z olbrzymią ilością nagród. Główną atrakcją był konkurs MARS NAPADA – dwóch szczęśliwców opuściło nasze stoisko z kultowymi płytami głównymi MARS a wielu innych wyposażyliśmy w mnóstwo gadżetów typu podkoszulki, czapeczki, kalkulatory, smycze, okulary przeciwsłoneczne… wszystko od FOXCONNa.

Zdjęcia

Fotki z imprezy (zrobione przez członka PurePC – Costiego) można znaleźć na stronie internetowej, do której adres podaję poniżej:

http://galeria.purepc.pl/v/recenzje/eswc2008/

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć