Archiwum

FOXCONN na 4. miejscu w rankingu magazynu Businessweek

Powiększ

Kraków, 17 lipca 2007 –  FOXCONN, który jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd, znalazł się na 4 miejscu najnowszego rankingu magazynu Businessweek „IT Top 100 Companies”, czyli zestawieniu 100 najlepszych firm branży IT na świecie.
 
FOXCONN jest również jedyną firmą, która regularnie od 2002 roku pojawia się w pierwszej dziesiątce tego zestawienia.
 
Top 10 ranking of BusinessWeek’s IT 100:
 
1           AMAZON.COM
2           AMERICA MOVIL
3           TELEFONICA
4         HON HAI (FOXCONN)    
5           TELENOR
6           APPLE COMPUTER
7           AT&T
8           NINTENDO
9           MICROSOFT
10         CHINA MOBILE
 
Pełne zestawienie można znaleźć na stronie internetowej Businessweek:
http://www.businessweek.com/magazine/toc/07_27/B40410727it100.htm
 
W 2006 dochody firmy FOXCONN wyniosły ponad 40 mld dolarów, co pokazuje ogromny potencjał korporacji. Dla porównania – roczny dochód państwa polskiego to 62 mld dolarów. Ponadto FOXCONN jest największym eksporterem w Chinach i drugim co do wielkości eksporterem w Czechach.
 
Terry Gou zakładając firmę w 1974 roku zainwestował w nią 7500 dolarów. Jego celem było integrowanie części mechanicznych i elektronicznych. Dzisiaj FOXCONN jest wiodącym dostawcą w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej w branżach komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.
 
Do 2005 roku firma uzyskała ponad 15 000 patentów na całym świecie na swoje produkty – koncentrując się głównie na nanotechnologii, inżynierii materiałowej i ekologicznym procesie produkcji. To sprawiło, że FOXCONN Technology Group stał się uznanym liderem na polu innowacji i praktycznej wiedzy technicznej w licznych profesjonalnych rankingach m.in. zestawieniach patentów przygotowywanych przez Massachusetts Institute of Technology – jedną z najbardziej uznanych uczelni technicznych na świecie.
 
Kontakt prasowy :
 
Christin Wang
+86-535-2168888 ext 34896
chritstinwang(at)foxconn.com
 
Polska,
Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR

Tel.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl
 
O firmie FOXCONN
FOXCONN jest zastrzeżoną nazwą firmy Hon Hai Precision Industry Co., Ltd., światowego lidera w projektowaniu, produkcji i dystrybucji zaawansowanych urządzeń przeznaczonych dla komputerów, telekomunikacji oraz elektroniki konsumenckiej, takich jak: płyty główne, karty graficzne, chłodzenie procesorów, komputery typu barebone oraz obudowy do komputerów osobistych i serwerów. Od ponad 30 lat FOXCONN prezentuje doskonałą jakość oraz solidność, a także bardzo dobrą pomoc techniczną dla klienta, tym samym wyznaczając standardy dla całej branży.
Jednostka The Channel Service Division (CSD), stanowiąca część grupy biznesowej PCE należącej do Hon Hai, jest organizacją obsługującą dystrybutorów i klientów OEM na całym świecie.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć