Archiwum

FOXCONN MARS uwalnia moc komputera

Powiększ

Nowa seria płyt głównych FOXCONN – Quantum Force stworzona dla overclockerów i graczy.

Nowa seria płyt głównych FOXCONN – Quantum Force stworzona dla overclockerów i graczy.

Kraków, 31 sierpnia 2007 – FOXCONN ogłosił wprowadzenie na rynek pierwszej płyty głównej przeznaczonej do ekstremalnego overclockingu. Model MARS będzie pierwszym produktem z nowej serii Quantum Force dedykowanej entuzjastom overclockingu oraz graczom.
 
MARS bazujący na chipsecie Intel® P35, przeszedł bardzo dokładne testy prowadzone przez najlepszych na świecie ludzi zajmujących się ekstremalnym podkręcaniem.
 

  

Zdumiewająca wydajność
 
 Pomimo wczesnej wersji BIOSu oraz standardowego chłodzenia powietrzem, MARS może pracować z FSB 575 MHz i posiada potencjał do przekraczania kolejnych rekordów.

“Płyta FOXCONN-a znajduje się aktualnie na 8 miejscu na liście rekordów 3DMark05. Mimo, iż nie miałem czasu na schłodzenie procesora ciekłym azotem, a chipset P35 nie obsługuje podwójnego trybu x8 lub x16 CrossFire, uzyskane z tą płytą rezultaty są zdumiewające!”, komentuje jeden z najlepszych overclockerów na świecie mICKEYmOUSE.
 
Jednym z czynników decydujących o świetnym potencjale płyty jest system Gladiator BIOS. Został on stworzony specjalnie dla płyt z serii Quantum Force. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika oraz dostarcza wielu opcji wspomagających overclocking. Zawiera w  sobie mnożnik napięcia, funkcjęm która pozwala na znaczące rozszerzenie zakresu napięć zasilających. Zawiera także zaawansowaną konfigurację timingów pamięci oraz opcję “natychmiastowego” overclockingu dla początkujących.
 
Kluczowe parametry systemu Gladiator BIOS

Wybierz tryb ręczny aby włączyć szczegółowe ustawienia opóźnień pamięci.
Mnożnik napięcia procesora 1.000(domyślnie) / 1.036 / 1.078 / 1.116 / 1.161 / 1.203 / 1.251 / 1.296
Regulacja napięcia procesora 0.825V ~ 1.600V w krokach 0.0125V (może być zwiększona o wartość mnożnika napięcia)
Docelowe napięcie procesora

Wyświetla wartość docelowego napięcia procesora

(uwzględnia mnożnik napięcia) 

Obecne napięcie procesora Wyświetla obecne napięcie procesora
Domyślne napięcie procesora Wyświetla domyślne napięcie procesora
Regulacja napięcia pamięci RAM

Domyślnie 1.800V

Regulacja w zakresie 1.665V ~ 3.365V

Regulacja napięcia mostka północnego

Domyślnie 1.250V

Regulacja w zakresie 1.156V ~ 2.395V

Regulacja napięcia magistrali FSB

Domyślnie 1.200V

Regulacja w zakresie 1.200V ~ 1.725V w krokach 0.075V

Regulacja napięcia mostka południowego Domyślnie 1.500V
Regulacja w zakresie  1.388V ~ 1.650V

Zdaniem Philipa Lin z expreview, “Bardzo drobiazgowa regulacja napięć zasilających oraz częstotliwości pokazuje ogromny wysiłek inżynierów zmierzający do stworzenia najlepszych warunków do overclockingu. Można je podziwiać natychmiast po wejściu w system Gladiator BIOS.”
 
Linia produktów Quantum Force
 
Dzięki współpracy od wczesnego etapu projektowania produktu z entuzjastami podkręcania, seria Quantum Force zapewnia najwyższą wydajność.
 
 “Quantum Force nie jest tylko nową linią produktów, jest to także filozofia projektowania” wyjaśnia product manager Quantum Force – Greta Kuo.
 
“Wypracowaliśmy nowy sposób projektowania, który nazwaliśmy SWORD. Skupia on uwagę na dostarczeniu większej wydajności za lepsze pieniądze, słuchaliśmy cennych uwag prawdziwych entuzjastów.”
 
Użytkownicy będą mogli znaleźć więcej informacji o zasadach projektowania serii Quantum Force na stronie http://www.quantum-force.net , która zostanie uruchomiona 3 września. Umożliwiać ona będzie rejestracje produktu, dostęp do BIOSów w wersji beta, forum, przewodniki, konkursy oraz szeroki zakres filmów video.
 
“Quantum-Force.net będzie świetnym miejscem dla naszych produktów w Internecie, oraz naprawdę interesującym miejscem dla entuzjastów. Odwiedzając je będą mogli dowiedzieć się więcej o naszych produktach oraz filozofii. Znajdą również porady dotyczące overclockingu, BIOSy w wersjach beta, pomoc w rozwiązywaniu technicznych problemów oraz miejsce do pokazania swoich umiejętności na specjalnie przygotowanej tablicy. Dlatego polecam tą stronę wszystkim entuzjastom” zachęca Greta Kuo. 

 Szybkość oraz stabilność w centrum uwagi
 
Filozofia systemu projektowania SWORD została zapoczątkowana hasłem “szybkość oraz stabilność w centrum uwagi”. MARS jest bardzo stabilną platformą, nie tylko ze względu na swój rozbudowany BIOS, który jest najważniejszym narzędziem w rękach entuzjasty overclockingu, ale również dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technicznych, zaczynając od dobrego rozplanowania płytki PCB, rurkach cieplnych Cool Pipe, kończąc na 100% użyciu kondensatorów Solid State oraz wysokiej jakości ferrytowych dławików w obwodach zasilających.
 
Płyta przyjazna użytkownikowi
 
MARS został zaprojektowany, żeby łatwiej wykorzystać moc komputera. Na laminacie znajduje się przycisk Clear CMOS i jest umieszczony zaraz obok przycisków Power/Reset. BIOS zapewnia wygodniejszy overclocking dzięki takim technologiom jak: OC Gear (pozwala na zapisywanie swoich profili OC) czy OC Recover (automatycznie przywraca ostatnie działające ustawienie po nieudanej próbie OC).
 
“Zaprojektowaliśmy BIOS w sposób jak najbardziej logiczny, żeby dostęp do wszystkich zaawansowanych ustawień był jak najprostszy – ostrzegając jednocześnie mniej doświadczonych użytkowników przed niebezpieczeństwami związanymi z podnoszeniem napięć zasilających” potwierdza Greta Kuo.
Wygodny panel AEGIS działający pod kontrolą Windows dostarcza informacji o temperaturach systemu, napięciach oraz szybkościach wentylatorów. Pozwala też zaprogramować poziomy, przy których ma ostrzegać użytkownika o potencjalnym zagrożeniu.
 
Dokładna specyfikacja modelu MARS

Specyfikacja

Obsługa procesorów

Podstawka LGA775

Intel® Core™2 Quad, Core™2 Extreme, Core™2 Duo, Pentium® Dual-Core E2xxx, Celeron® 4xx, Pentium® D, Pentium® 4

Obsługa przyszłych procesorów Intel wykonanych w procesie 45 nm.

Obsługiwane FSB

1333/1066/800MHz

Pamięć RAM

4 sloty DDR2 DIMM 1.8 V
Dual Channel
DDRII 1066/800/667, maksymalnie 8 GB

Sloty kart rozszerzeń

1 slot PCI Express x16 oraz 1 slot PCI Express x4 z obsługą CrossFire™
2 sloty PCI Express x1
3 sloty PCI

Łączność z urządzeniami zewnętrznymi

1 złącze eSATA
6 portów SATAII
2 porty FireWire IEEE1394a
12 portów USB2.0
1 złącze ATA

Obsługiwane tryby RAID

RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10 z technologią Intel® Matrix Storage oraz Intel® Rapid Recover

Karta dźwiękowa

7.1 HighDefinition z funkcją Dual Digital Audio

Interfejs sieciowy

Karta LAN 1 Gbit

BIOS oraz funkcje specjalne

Gladiator BIOS z technikami OC Gear, OC Recover, Cool Fan control
Przyciski Clear CMOS oraz Power/Reset na laminacie
Wygodny panel AEGIS
Ciepłowód Cool Pipe
100% użycie kondensatorów SOLID
EasyPin

Akcesoria

Instrukcja
Ulotka EZ Set-up
Karta rejestracyjna produktu Quantum Force
Darmowe upominki Quantum Force
6 kabli SATA + przejściówki zasilające cables
1 kabel FDD + 1 kabel IDE
1 śledź z 2 portami USB oraz 1 portem FireWire 1394A
1 wentylator (opcjonalnie na mostek północny)
Płyta CD z narzędziami oraz sterownikami zawierająca program antywirusowy Symantec
Dyskietka ze sterownikami RAID

Typ obudowy

ATX

Cena oraz dostępność:
 
Model MARS będzie dostępny w kanałach dystrybucji na początku września. Sugerowana cena to około 230 USD. Gwarancja 36 miesięcy.
 
Więcej informacji:

www.foxconnchannel.com
 
Kontakt prasowy :
 
Product Marketing
 
Michael Littler
michael.littler(at)foxconn.com
Tel.: +86 10 82888918 Ext.39918

Polska,
Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR

Tel.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl 
 
O firmie FOXCONN
FOXCONN jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd., wiodącego dostawcy w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej dla światowych liderów w branżach komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.
 
Należąca do FOXCONN grupa Channel Innovation & Service Group (CISG) dokłada wszelkich starań, by dostarczać produkty najwyższej jakości wszystkim swoim klientom – zarówno dużym jak i małym. Firma rozumie wpływ przemian, jakim podlega rynek, na klientów i ludzi pracujących w przemyśle komputerowym. W związku z tym agresywnie się rozwija, by dostarczać solidne, rzetelne produkty charakteryzujące się prostotą i łatwością obsługi, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska ludzkiego i naturalnego w trakcie całego cyklu życia produktu. Dzięki tej filozofii łączenia ludzi i technologii, FOXCONN CISG daje możliwość tworzenia własnych rozwiązań komputerowych dużej liczbie producentów, sprzedawców i końcowych użytkowników komputerów PC.
 

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć