Fortinet

Fortinet wprowadza zaawansowane cyberzabezpieczenia do warstwy dostępu

Powiększ

Nowa platforma Fortinet Secure Access Architecture zapewnia zaawansowane zabezpieczenia dla infrastruktur sieci bezprzewodowych i przewodowych oraz segmentację urządzeń i sieci.

FORTINET® (NASDAQ: FTNT), światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, zaprezentował szczegóły swojej nowej architektury dostępowej Secure Access Architecture. Ta nowa platforma stanowi rozszerzenie strategii segmentacji wewnętrznej Fortinet i umożliwi firmom bezproblemową segmentację urządzeń i warstw dostępu w sieciach przewodowych i bezprzewodowych. Secure Access Architecture to obszerna platforma zintegrowanych, zaawansowanych cyberzabezpieczeń, które sięgają od rozwiązań klienckich po chmurę i obejmują wszystkie elementy pomiędzy tymi punktami.

Potrzeby na poziomie warstwy dostępu rosną

Jak przewiduje firma Gartner, w roku 2020 do sieci podłączone będą 33 mld punktów końcowych, przy czym większość z nich będą stanowić nowe, „bezgłowe” typy urządzeń tworzące Internet rzeczy (Internet of Things). Wzrost liczby urządzeń i aplikacji stawia przed przedsiębiorstwami istotne wyzwania — firmy muszą zadbać o ochronę całej swojej sieci przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami. Niezależne badania Fortinet wykazały przy tym niepokojącą lukę między rozwijającą się warstwą dostępu i adekwatnością cyberzabezpieczeń.

Warstwie dostępu — stanowiącej zapewne pierwszą linię obrony dla infrastruktury przedsiębiorstwa — nie poświęca się takiej uwagi, jaka jej się należy w związku z cyberbezpieczeństwem. Fortinet dysponuje szeroką ofertą nowoczesnych rozwiązań i możliwościami inżynierskimi by sprostać tej kwestii — mówi Michael Xie, założyciel, prezes i dyrektor ds. technicznych Fortinet.

Fortinet Secure Access Architecture ma zaspokoić coraz większe potrzeby w dziedzinie łączności, a przy tym udostępnić klientom zaawansowane i unikalne cyberzabezpieczenia.

Zaawansowane rozwiązania dostępowe stworzone z myślą o solidnej ochronie

Fortinet Secure Access Architecture ma zapewniać zintegrowaną ochronę przed naruszeniami bezpieczeństwa danych i cyberzagrożeniami na poziomie warstwy dostępu, łącząc przy tym operacje sieciowe i zarządzanie siecią. Rozwiązanie zmniejszy w ten sposób obciążenia administracyjne działu informatyki i wyposaży administratorów w zaawansowane narzędzia do przeprowadzania dogłębnych analiz i raportowania. Klienci będą mieli do dyspozycji elastyczną, szeroką gamę możliwości wdrożeniowych:

  • Infrastruktura — zaawansowane technologie dostępowe dla środowisk cechujących się dużą mobilnością; ta szybka i elastyczna opcja wdrożeniowa obejmuje najbardziej zaawansowane urządzenia i usługi zabezpieczające i sieciowe Fortinet.
  • Model zintegrowany — ujednolicone, uniwersalne technologie zabezpieczające i dostępowe dla przedsiębiorstw, które potrzebują dużej skalowalności, uproszczonej administracji oraz zintegrowanego zarządzania ochroną i dostępem za pośrednictwem jednego panelu.
  • Chmura — zarządzane w chmurze punkty dostępowe sieci bezprzewodowej (bez kontrolera) ze zintegrowanymi funkcjami firewalla nowej generacji to optymalna opcja wdrożeniowa dla przedsiębiorstw, którym zależy na zintegrowanym bezpieczeństwie i dostępie zarządzanym wyłącznie w chmurze.

Secure Access Architecture to kluczowy komponent strategii segmentacji wewnętrznej Fortinet, która zapewnia wyjątkową ochronę i w bezpieczny sposób odizolowuje warstwy dostępu od infrastruktury o znaczeniu krytycznym i danych o dużej wartości. Zasadniczym elementem strategii segmentacji wewnętrznej Fortinet jest nowa generacja innowacyjnych firewalli. To jedyne rozwiązania na rynku, które są w stanie sprostać wielogigabitowym prędkościom sieci wewnętrznych.

Do bezpieczeństwa infrastruktury dostępowej podchodzimy priorytetowo, dlatego stworzyliśmy rozwiązanie, które łączy skalowalne, elastyczne i wydajne sieci dostępowe z najnowocześniejszymi technologiami cyberzabezpieczeń. Dzięki platformie Fortinet Secure Access Architecture nasi klienci mają do dyspozycji najlepsze zabezpieczenia warstwy dostępu, jakie można znaleźć na rynkuzapewnia Ken Xie, założyciel, prezes zarządu i dyrektor generalny Fortinet.

Więcej informacji o architekturze Fortinet Secure Access Architecture dostępnych jest pod adresem http://www.fortinet.com/secureaccess

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć