Fortinet

Fortinet wprowadza do oferty bazujące na sztucznej inteligencji rozwiązanie XDR do automatycznego wykrywania zagrożeń, analizy i reagowania na nie

  • Fortinet

Powiększ

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował nowe rozwiązanie typu XDR (Extended Detection and Response) – FortiXDR. Zostało ono zaprojektowane w celu uproszczenia i przyspieszenia procesów wykrywania cyberataków, a także skoordynowanego reagowania na nie.

FortiXDR jest jedynym tego typu rozwiązaniem bazującym na mechanizmach sztucznej inteligencji (AI) do prowadzenia analizy incydentów. Uzupełnia ono chmurową platformę do ochrony urządzeń końcowych FortiEDR oraz wykorzystuje wiedzę dotyczącą zagrożeń zgromadzoną przez zespół ekspertów FortiGuard Labs i stosowaną do świadczenia usług bezpieczeństwa. FortiXDR może w pełni zautomatyzować procesy ochronne, którymi zazwyczaj zajmują się doświadczeni analitycy bezpieczeństwa, aby szybciej zneutralizować rozległe cyberzagrożenia.

John Maddison, EVP of Products and CMO at Fortinet

„Cyberprzestępcy korzystają z wyrafinowanych i coraz bardziej inteligentnych narzędzi, aby namierzyć cele na brzegu sieci, których podatność na ataki wynika z postępującej cyfrowej innowacyjności. Z tego powodu przedsiębiorstwa potrzebują inteligentniejszych i szybszych procedur ochronnych, aby przeciwdziałać wyrafinowanej, zorganizowanej cyberprzestępczości. FortiXDR jest jedynym rozwiązaniem typu XDR wykorzystującym sztuczną inteligencję do przeprowadzenia śledztwa, które w normalnym trybie wymagałoby zaangażowania dużych zasobów i powodowało zaległości. Dzięki integracji z platformą Security Fabric przedsiębiorstwa będą mogły poradzić sobie ze współczesnymi zagrożeniami, nawet w przypadku posiadania zespołów ekspertów o ograniczonej wielkości i niewielkiej liczbie narzędzi.”

Dodatkowa wypowiedź

„Wiemy, że nawet doświadczeni specjaliści ds. bezpieczeństwa zmagają się z wieloma wyzwaniami związanymi z wykrywaniem zagrożeń i reagowaniem na nie. Nasze ostatnie badania wykazały, że dwie trzecie (67%) firm wykorzystuje do tego celu odrębne, punktowe narzędzia. Co więcej, prawie połowa z nich polega na ręcznych procesach wykrywania i reagowania na zagrożenia, przez co ma problemy z rosnącą liczbą codziennych alertów bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że 23% już pracuje nad wdrożeniem projektu XDR, a kolejnych 70% oczekuje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy uzyska budżet na inwestycje w XDR. Fortinet, dzięki wprowadzeniu FortiXDR do oferty, ma dobrą pozycję, aby wyróżnić się jako główny gracz na rynku XDR.”

– Jon Oltsik, senior principal analyst, ESG

Dodatkowe zasoby

[1] Firstbrook and Lawson, “Innovation Insight for Extended Detection and Response” Gartner, March 19, 2020. 

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć