Fortinet

Fortinet Security Fabric – platforma do ochrony przed zagrożeniami Internetu rzeczy oraz chmury

Powiększ

FORTINET® (NASDAQ: FTNT), światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, poinformował o wprowadzeniu Security Fabric – zintegrowanej, adaptacyjnej architektury współpracy do ochrony przed zagrożeniami Internetu rzeczy i urządzeń zdalnych. Nowa platforma obejmuje zabezpieczenie zarówno rdzenia infrastruktury sieciowej, jak i środowiska chmury.

Bezpieczeństwo warunkiem wprowadzania innowacji biznesowych w gospodarce cyfrowej

Współczesna gospodarka cyfrowa łączy więcej użytkowników, urządzeń i aplikacji niż kiedykolwiek wcześniej. Miliardy nowych, niewymagających obsługi użytkownika i korzystających z protokołu IP urządzeń IoT, wysyła duże ilości danych za pośrednictwem przewodowych i bezprzewodowych punktów dostępowych. Dzieje się to zarówno w sieciach publicznych, jak i prywatnych – w infrastrukturach tradycyjnych oraz w chmurze. Aby móc skutecznie konkurować w gospodarce cyfrowej, firmy muszą wdrożyć skoordynowaną strategię bezpieczeństwa umożliwiającą monitorowanie tych danych oraz zarządzanie nimi w pozbawionej granic sieci bez wpływu na jej elastyczność i wydajność.

Pięć właściwości Fortinet Security Fabric

Platforma Fortinet Security Fabric łączy typowo autonomiczne systemy w jedną architekturę. Została ona zaprojektowana z myślą o zapewnieniu pięciu kluczowych, zależnych od siebie właściwości: skalowalności, widoczności, bezpieczeństwa, użyteczności i otwartości.

Aby wykrywać i unieszkodliwiać zagrożenia we współczesnych, pozbawionych granic sieciach, platforma zabezpieczeń musi umożliwiać dynamiczne skalowanie poziome w celu spełnienia wymagań względem wolumenu i wydajności. Oferta zabezpieczeń Fortinet obejmuje rozwiązania, które chronią każdy element infrastruktury informatycznej. Zastosowanie w nich technologii, takich jak procesory FortiASIC przyspieszające działanie sprzętu oraz urządzenia sieciowe z wbudowanymi zabezpieczeniami (w tym instancje wirtualne i w chmurze) gwarantują, że rozwiązania zabezpieczające sieć nie będą mieć negatywnego wpływu na jej funkcje, wydajność i skalowalność.

Skalowalność infrastruktury stanowi podstawę kolejnej kluczowej cechy platformy Fortinet Security Fabric: widoczności. Platforma zapewnia pełną widoczność urządzeń, użytkowników, treści i danych (przychodzących oraz wychodzących), jak również umożliwia monitorowanie wzorców ruchu. Pozwala to zmniejszyć złożoność i koszty przy zwiększeniu efektywności zarządzania i możliwości realizowania innowacyjnych strategii bezpieczeństwa, takich jak kompleksowa segmentacja.

Pełna widoczność poszczególnych elementów infrastruktury jest niezbędna do zapewnienia bezpieczeństwa w kontekście stale ewoluujących zagrożeń. Architektura Fortinet Security Fabric korzysta z FortiOS – najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego do obsługi zabezpieczeń sieciowych. Platformy takie jak Fortinet Advanced Threat Protection Framework dokonują szczegółowej kontroli ruchu sieciowego, dynamicznie generują dane na temat lokalnych zagrożeń i przekazują je laboratoriom FortiGuard Labs w celu automatycznej aktualizacji całego systemu w czasie rzeczywistym. Obszerne dane i poddanie ich zaawansowanej analityce zapewniają użyteczną architekturę zabezpieczeń umożliwiającą błyskawiczne wykrywanie i neutralizowanie zagrożeń w każdym punkcie sieci.

Fortinet Security Fabric umożliwia przedsiębiorstwom czerpanie maksymalnych korzyści z dotychczasowej infrastruktury oraz została zaprojektowana z myślą o integracji z rozwiązaniami innych producentów. Fortinet ściśle współpracuje ze swoją globalną siecią partnerów, jak również z firmami z branży, w celu tworzenia otwartych interfejsów API w całej platformie Security Fabric. Zapewnia to przedsiębiorstwom elastyczność wdrażania rozwiązań w połączeniu z istniejącymi i nowymi zabezpieczeniami. Niedawno Fortinet nawiązał współpracę z firmą Carbon Black, dzięki której klienci zyskają możliwość automatyzacji funkcji bezpieczeństwa, analizy danych i kontroli dzięki integracji z platformą ATP.

Wypowiedzi:

Powszechna cyfryzacja zmienia sposób funkcjonowania przedsiębiorstw, a trendy technologiczne takie jak Internet rzeczy i przetwarzanie w chmurze sprawiają, że granice współczesnych sieci zacierają się. Niestety wiele firm wciąż stosuje strategie bezpieczeństwa opracowane dziesiątki lat temu, które nie nadążają za coraz szybszym tempem zmian. W odróżnieniu od platform stosowanych na poziomie zarządczym Fortinet Security Fabric łączy zaawansowany sprzęt i oprogramowanie, co umożliwia bezpośrednią komunikację między urządzeniami, a tym samym ujednolicone i błyskawiczne unieszkodliwianie zagrożeń. Dzięki platformie Security Fabric Fortinet jest jedynym dostawcą zapewniającym klientom pełną ochronę przed coraz szerszym zakresem zagrożeń oraz możliwość spełnienia aktualnych i przyszłych wymagań, jakie niesie pozbawiona granic sieć – powiedział Ken Xie, założyciel, prezes zarządu i dyrektor generalny Fortinet.

Platforma Fortinet Security Fabric stanowi naturalne rozszerzenie strategii „Unite” firmy Carbon Black, polegającej na integracji naszych produktów z produktami kluczowych partnerów. Ma to na celu zapewnienie naszym wspólnym klientom korzyści w postaci najlepszych w swojej klasie produktów zabezpieczających, które skutecznie ze sobą współpracują. Nowe pliki wskazane przez Carbon Black jako potencjalnie szkodliwe można teraz przesyłać do rozwiązania FortiSandbox w celu ich szczegółowego przeanalizowania i sklasyfikowania w czasie rzeczywistym. Zapewnia to klientom dodatkową warstwę zabezpieczeń, która pozwala powstrzymywać zaawansowane zagrożenia i ukierunkowane ataki  powiedział Tom Barsi, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w firmie Carbon Black.

Mobilność, chmura oraz Internet rzeczy wyniosły złożoność kwestii bezpieczeństwa na nowy poziom. Nasz ubiegłoroczny raport dotyczący bezpieczeństwa ujawnił, że 43% użytkowników przyznaje się do włączania i wyłączania funkcji w rozwiązaniach bezpieczeństwa w celu poprawienia wydajności. Większość używanych dziś produktów nie jest w stanie poradzić sobie z poziomem zaawansowania  zagrożeń i ich ilością, co czyni tradycyjne podejście do bezpieczeństwa nieefektywnym. Dlatego kluczowe jest, by przedsiębiorstwa wprowadziły ujednoliconą platformę bezpieczeństwa, która będzie w stanie zapewnić ochronę na każdym poziomie bez dodatkowych komplikacji i bez utraty wydajności sieci. Tylko wtedy firmy będą mogły skutecznie się bronić w ramach współczesnego, stale zmieniającego się krajobrazu zagrożeńpowiedział Zeus Kerravala, główny analityk w firmie ZK Research.

Więcej informacji

Strona internetowa:

http://www.fortinet.com/aboutus/why-fortinet.html

Blog:

https://blog.fortinet.com/post/networks-are-changing-security-needs-to-keep-up

https://blog.fortinet.com/post/securing-the-cloud

https://blog.fortinet.com/post/advances-in-advanced-threat-protection

White Paper:

http://www.fortinet.com/sites/default/files/whitepapers/WP-Cloud-Security-Overview.pdf

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć