Fortinet

Fortinet Security Fabric dostępne w środowiskach chmurowych

Powiększ

Warszawa, 24.04.2017. Fortinet® (NASDAQ: FTNT), światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, poinformował, że rozwiązania Fortinet Security Fabric są teraz dostępne we wszystkich środowiskach chmurowych, od prywatnych i publicznych chmur typu Infrastructure-as-a-Service (IaaS) do aplikacji typu Software-as-a-Service (SaaS).

Fortinet zwiększa w ten sposób możliwości ochrony chmur prywatnych, infrastrukturalnych i aplikacyjnych (SaaS). Rozwiązanie oferuje m.in. większą skalowalność, nowe funkcje chmury publicznej i wgląd w środowiska SaaS. Nowa usługa CASB zdecydowanie zoptymalizuje wydajność zabezpieczeń w skali chmury – mówi Robert Dąbrowski, SE manager w firmie Fortinet. Dzięki zwiększonej przepustowości wirtualnych urządzeń FortiGate, zwiększono poziom zabezpieczeń w chmurach prywatnych i publicznych oraz ulepszono funkcje automatycznego skalowania i koordynacji dla obciążeń.

Ograniczanie powierzchni ataku poprzez widoczność i kontrolę chmury 

  • Według niedawnego sondażu ESG Research, 62 proc. specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa stwierdziło, że trudno jest im uzyskać ten sam poziom wglądu w procesy zachodzące w chmurze, który mają w swoich sieciach fizycznych. Z kolei 56 proc. uważało, że obecne procesy bezpieczeństwa sieciowego w ich organizacjach nie zapewniają stopnia automatyzacji i koordynacji, który jest wymagany w środowiskach chmurowych. Aby czerpać korzyści ze skali, elastyczności i efektywności chmury, trzeba zintegrować dane i zabezpieczenia we wszystkich środowiskach. Konieczna jest też widoczność i wymiana informacji między środowiskami, która umożliwia wprowadzenie zautomatyzowanej ochrony.

Mając na uwadze te wyzwania, Fortinet rozszerzył kluczowe możliwości architektury Security Fabric. Najnowsze ulepszenia w wydaniu FortiOS 5.6 zapewniają przedsiębiorstwom i dostawcom usług elastyczne, kompleksowe bezpieczeństwo w chmurze:

  • Wydajność zabezpieczeń w chmurach prywatnych i publicznych. Wirtualne urządzenie FortiGate zostało ulepszone, aby zapewnić wysoką wydajność w chmurach prywatnych i publicznych. Maszyny wirtualne (VM) zapewniają teraz nawet trzykrotnie większą przepustowość na rdzeń niż poprzednio zmierzona w testach, z opcją wykorzystania 16, 32 lub większej liczby rdzeni procesora w jednej VM. Wirtualne urządzenie FortiGate zapewnia też największą na świecie wydajność VM, do 132 Gb/s na sześciu rdzeniach z akceleracją przez jednostki Fortinet Security Processing Units (SPU). Ponadto nowe budżetowe oferty zapewniają 20-30 proc. oszczędności przy tej samej, zwiększonej wydajności VM. 
  • Automatyzacja bezpieczeństwa w chmurze publicznej na żądanie i z automatycznym skalowaniem. W miarę, jak coraz więcej firm przenosi infrastrukturę IT do chmury, modele „na żądanie” zmieniają koszty kapitałowe (CapEx) w operacyjne (OpEx), pozwalając na strategiczne reinwestycje i zapewniając lepszą kontrolę nad infrastrukturą chmurową. Wirtualne rozwiązania Fortinet Security Fabric zapewniają kompletną ochronę treści i sieci. Ponadto rozwiązania Fortinet z ulepszonym automatycznym skalowaniem i koordynacją są dostępne w Amazon Web Services (AWS) zarówno w modelu na żądanie, jak i BYOL (bring-your-own-license), co pozwala łatwiej skalować obciążenia i zautomatyzowane zabezpieczenia w zależności od potrzeb. 
  • VM On-Demand umożliwia dostawcom chmury rozliczanie zużycia zasobów. Nowa oferta Fortinet VM On-Demand to gotowa platforma licencjonowania i przydzielania VM dla dostawców chmury i MSSP, która umożliwia zautomatyzowane rozliczanie klientów końcowych w modelu „na żądanie”, podobnie do modelu pobierania opłat przez głównych dostawców chmur publicznych. Platforma obsługuje opcje pomiaru godzinowego lub woluminowego, a także kompatybilność z koordynacją NFV dla dostawców MSSP. W połączeniu z FortiHypervisor VM On-Demand oferuje dostawcom chmury szeroki wybór fizycznych, wirtualnych i hybrydowych urządzeń CPE (customer-premise equipment) na potrzeby zarządzanych usług bezpieczeństwa i SD-WAN. 
  • Nowe zabezpieczenia aplikacji chmurowych z wykorzystaniem FortiCASB. Fortinet wprowadza nową usługę FortiCASB opartą na interfejsie API, który zapewnia zespołom IT wgląd w dostęp użytkowników przez sieć i poza siecią do niektórych najpopularniejszych aplikacji SaaS, w tym Office 365. FortiCASB chroni dane przechowywane w SaaS przed zagrożeniami obecnymi w chmurze oraz zapewnia narzędzia do audytu i zachowywania zgodności z przepisami, które pozwalają uzyskać ściślejszą kontrolę nad aplikacjami SaaS. Usługa FortiCASB będzie dostępna pod koniec drugiego kwartału 2017 r.

Nowy program licencyjny Fortinet VM On-Demand dla dostawców chmur i dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa (MSSP) zapewnia elastyczne ceny i opcje automatyzacji dla klientów końcowych. FortiCASB to nowa usługa chmurowego brokera bezpieczeństwa (cloud access security broker service, CASB), która zapewnia widoczność oraz kontrolę nad Office 365 i innymi aplikacjami SaaS w sieci i poza siecią przedsiębiorstwa.

Rozwiązania Fortinet są teraz dostępne w Microsoft Azure Marketplace, co umożliwia przedsiębiorstwom płacenie za zabezpieczenia chmurowe w miarę potrzeb.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć