Fortinet

Fortinet przedstawia FortiGate VMX – firewall nowej generacji do segmentacji wewnętrznej

Powiększ

Rozwiązanie Fortinet FortiGate VMX w połączeniu z platformą VMware NSX umożliwia automatyczną, opartą na politykach segmentację sieci w centrum przetwarzania danych.

Kraków, 22 października 2015 r. FORTINET® (NASDAQ: FTNT), światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, zaprezentował FortiGate VMX, firewall nowej generacji umożliwiający segmentację wewnętrzną (NGFW/ISFW). W połączeniu z platformą wirtualizacji sieci VMware NSX® rozwiązanie FortiGate VMX pozwala firmom zautomatyzować zaawansowane cyberzabezpieczenia w sterowanym programowo centrum przetwarzania danych.

Zaawansowane zabezpieczenia dla dynamicznych centrów przetwarzania danych

We współpracy z firmą VMware Fortinet opracował rozwiązanie FortiGate VMX tak, aby w pełni wykorzystać możliwości platformy wirtualizacji sieci VMware NSX. Dzięki temu klienci będą mogli zautomatyzować wprowadzanie, wdrażanie i koordynowanie pracy firewalla FortiGate VMX, który zapewni im ochronę wewnątrz ich środowisk centrów przetwarzania danych.

Firma NTT Com Security ściśle współpracuje ze swoimi klientami i z liderami branży, takimi jak Fortinet, aby wydobyć płynące z wirtualizacji sieci korzyści w obszarze zabezpieczeń. Dzięki połączeniu chmury i technologii zabezpieczeń z platformami VMware vSphere i VMware NSX możemy zapewnić naszym klientom większe bezpieczeństwo i wyższą wydajność podczas migracji do sterowanego w pełni programowo centrum przetwarzania danych oraz zwiększyć ich możliwości poprzez usługi zarządzane na jeszcze wyższym poziomiepowiedział Dave Polton, główny architekt technologii w firmie NTT Com Security.

Segmentacja sieci w oparciu o polityki

Niedawne głośne naruszenia bezpieczeństwa wykazały zapotrzebowanie na zabezpieczenia, które wykraczają poza tradycyjne strategie ochrony brzegów sieci i segmentują sieci wewnętrznie. W ten sposób można zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się ataków przedostających się do wnętrza środowiska. Firma VMware przenosi metody stosowane w centrach przetwarzania danych sterowanych programowo na bezpieczeństwo sieci i oferuje mikrosegmentację, izolowanie komunikacji w niepowiązanych ze sobą sieciach, kontrolę komunikacji w obrębie sieci oraz integrację z zaawansowanymi usługami zabezpieczającymi, takimi jak firewalle Fortinet do segmentacji ruchu wewnętrznego (ISFW, ang. Internal Segmenation Firewall).

Funkcje zabezpieczające wbudowane w platformę VMware NSX umożliwiają segmentację ruchu sieciowego w oparciu o polityki i ochronę przed zagrożeniami na poziomie kontroli obciążeń dla ruchu w obrębie centrum przetwarzania danych. Rozproszona platforma usług NSX pozwala dynamicznie wprowadzać technologie Fortinet do segmentacji ruchu wewnętrznego i firewalle nowej generacji za pomocą funkcji wirtualizacji zabezpieczeń sieciowych Fortinet. W oparciu o technologie domen wirtualnych (VDOM, ang. Virtual Domain) można zdefiniować system obsługujący wielu klientów, w którym aktywne są różne polityki bezpieczeństwa. Dzięki takiemu precyzyjnemu podejściu usługodawcy większe przedsiębiorstwa mogą tworzyć polityki bezpieczeństwa dla konkretnych klientów lub jednostek biznesowych. Fortinet oferuje również wydajne urządzenia do ochrony ruchu między centrum przetwarzania danych a sieciami zewnętrznymi, zapewniając w ten sposób całościowe rozwiązanie dla ośrodków obliczeniowych w modelu opartym na jednej polityce.

Fortinet ściśle współpracuje z VMware, aby udostępnić klientom ten sam poziom cyberzabezpieczeń wewnątrz centrum przetwarzania danych jak ten na styku ich sieci z siecią publiczną. Rozwiązanie FortiGate VMX uwidacznia nasze zaangażowanie we współpracę z firmą VMware i środowiskiem partnerówtłumaczy John Maddison, wiceprezes ds. produktów i rozwiązań w Fortinet.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć