F-Secure

F-Secure PSB – nowa wersja pakietu do zabezpieczania urządzeń końcowych w firmach

Powiększ

F-Secure przedstawia nową wersję Protection Service for Business dla komputerów Windows i Mac.

Kraków, 27 września 2017 r. – Firma F-Secure, globalny dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, przedstawia nową wersję Protection Service for Business – flagowego pakietu do zabezpieczania urządzeń końcowych. PSB oferuje ulepszoną technologię ochrony behawioralnej dla komputerów Windows oraz Mac w firmach.

Według raportu Allianz 2017 Risk Barometer, przedsiębiorcy postrzegają incydenty związane z cyberbezpieczeństwem jako trzecie największe zagrożenie dla swojej działalności. Obawy są uzasadnione, ponieważ każdego dnia wykrywane są nowe rodzaje złośliwego oprogramowania. Dotyczy to również użytkowników rozwiązań Apple – w pierwszej połowie 2017 roku wykryto więcej malware’u atakującego komputery Mac niż w całym 2016 roku. W dodatku 60% stanowiło oprogramowanie szpiegujące, a na kolejnych miejscach znalazły się trojany bankowe (20 proc.) oraz oprogramowanie wymuszające okupy – ransomware (15 proc.). Jedna trzecia wykrytego oprogramowania została wykorzystywana w tzw. atakach ukierunkowanych na firmy.

Przedsiębiorstwa mają wystarczająco dużo problemów związanych z IT nawet bez cyberzagrożeń. Zbyt duże inwestycje na rzecz ochrony mogą nieco spowolnić produktywność i pochłonąć zasoby, ale zaniechania będą kosztowały jeszcze więcej – szczególnie w sytuacji, gdy wszystkie komputery są zablokowane przez ransomware i trzeba to wytłumaczyć swojemu inwestorowi, szefowi lub klientom. Najważniejsze jest odnalezienie złotego środka pomiędzy stałym rozwojem biznesu a potrzebą zabezpieczenia się przed rosnącą liczbą ataków – mówi Sean Sullivan, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w F-Secure.

Protection Service for Business to rozwiązanie zabezpieczające, które działa w chmurze i jest łatwe we wdrożeniu, a jednocześnie wystarczająco rozbudowane, aby zapewnić firmom niezbędną ochronę. PSB wykorzystuje technologię, która zdobyła nagrodę AV-TEST Best Protection pięć razy w ciągu ostatnich sześciu lat.  

Nowa wersja Protection Service for Business to pierwsze rozwiązanie, które zintegrowano z technologią F-Secure XFENCE przeznaczoną do ochrony komputerów Mac. Firma początkowo wydała XFENCE jako narzędzie w wersji beta dla zaawansowanych użytkowników w kwietniu, a obecnie połączyła funkcje XFENCE z wchodzącym w skład Protection Service for Business rozwiązaniem Computer Protection for Macs. F-Secure XFENCE na życzenie użytkownika blokuje procesom i aplikacjom dostęp do plików, danych, a nawet mikrofonów, klawiatur i kamer internetowych. Działa jak zapora dla plików, która przykładowo uniemożliwia złośliwemu oprogramowaniu typu ransomware zaszyfrowanie plików w zainfekowanym urządzeniu.

Główne zmiany wprowadzone w pakiecie Protection Service for Business:
– Nowa wersja behawioralnego mechanizmu detekcji F-Secure DeepGuard dla Windows, która wykorzystuje w większym zakresie sztuczną inteligencję do podejmowania decyzji dotyczących złośliwych plików i procesów bez konieczności ingerencji użytkownika;
– Ulepszona zapora sieciowa, która zapewnia kompatybilność z aplikacjami oraz urządzeniami firm trzecich i oferuje ekspercki zestaw reguł F-Secure pomagających zwalczać zagrożenia związane z samoistnym rozprzestrzenianiem się złośliwego oprogramowania;
– Łatwe zarządzanie profilami, które ułatwia administratorom IT planowanie skanów, grupowanie profilów, filtrowanie produktów itd.;
– Nowa funkcja Device Control, która zapobiega używaniu nieautoryzowanych urządzeń, takich jak pamięci USB, zewnętrzne dyski twarde czy kamery internetowe.

Jak twierdzi Jarno Niemelä, główny badacz w F-Secure Labs, blokowanie behawioralne jest kluczową funkcją, która pomaga bronić się przed cyberatakami.

27– Hakerzy stosują nowe techniki ataku, wykorzystując do tego gotowe rozwiązania pozyskane od grup cyberprzestępczych, a często nawet wykradają narzędzia od służb państwowych. Potrzebują już nie lat, a zaledwie kilku miesięcy, żeby z nich skorzystać. Podstawowe technologie zabezpieczające, takie jak skanowanie sygnaturowe, już nie wystarczają – mówi Niemelä. Kluczowe jest zatem blokowanie ataków na podstawie ich zachowania, a nie powierzchownego rozpoznania, i właśnie to oferuje nasza nowa technologia.

Rozwiązanie F-Secure Protection Service for Business jest dostępne w autoryzowanej sieci dystrybutorów.

Źródła:
https://www.agcs.allianz.com/assets/PDFs/Reports/Allianz_Risk_Barometer_2017_EN.pdf

http://business.f-secure.com/more-mac-malware-than-ever-before

https://press.f-secure.com/2017/04/06/f-secure-acquires-little-flocker-to-provide-next-generation-mac-protection/

Więcej informacji:
Protection Service for Business

F-Secure XFENCE

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć