Edimax

EW-7822PIC – najszybsza karta sieciowa PCI Express dla komputerów stacjonarnych od EDIMAX

Powiększ

Bezpośrednie podłączenie do komputera, duży zasięg i najnowszy standard komunikacji ac w nowej karcie sieciowej dla wymagających.

Bezpośrednie podłączenie do komputera, duży zasięg i najnowszy standard komunikacji ac w nowej karcie sieciowej dla wymagających.

Kraków, 3 marca 2015 r. EDIMAX Technology – producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego – zaprezentował EW-7822PIC – szybką, bezprzewodową, dwupasmową kartę sieciową AC1200 dla stacjonarnych komputerów PC.

Urządzenie jest zgodne z najszybszym obecnie standardem 802.11ac i dedykowane szczególnie dla graczy komputerowych oraz osób strumieniujących wideo – wszystkich tych, którzy cenią sobie ultra wydajne i stabilne połączenie sieciowe.

EDIMAX EW-7822PIC umożliwia przesyłanie danych w dwóch pasmach. W 2,4 GHz zapewnia transfer do 300 Mb/s, a w 5 GHz aż do 867 Mb/s. Wyższe pasmo, dzięki standardowi 802.11ac, pozwala uniknąć buforowania podczas pobierania i strumieniowania wideo oraz błyskawicznie przesyłać pliki w obrębie własnej sieci z dysków NAS lub innych komputerów.

Karta sieciowa podłączana jest bezpośrednio do płyty głównej komputera, co zwiększa wydajność i osiągane prędkości transferu. Takie rozwiązanie sprawia również, że karta nie zajmuje portu USB na stałe.

Karta sieciowa ma 2 anteny o zysku energetycznym 5 dBi, które zapewniają wysoką wydajność połączenia oraz gwarantują stabilne działanie na dużej przestrzeni. Dodatkowo anteny można przepiąć do dedykowanego magnetycznego stojaka z kablem o długości 1,8 m, który umożliwi umiejscowienie ich w optymalnym dla siły sygnału miejscu.

EW-7822PIC jest szczególnie polecana do usprawnienia wydajności sieci w komputerach stacjonarnych dla graczy i profesjonalistów. Szybkość przesyłania danych oraz odporna na zakłócenia łączność Wi-Fi na większych obszarach są kluczowe dla grających w gry online czy osób strumieniujących wideo w rozdzielczości Full HD w obrębie sieci lokalnej.

Główne cechy produktu

 • Karta PCI Express niezajmująca portu USB;
 • Zastosowanie nowej, szybkiej generacji połączenia AC1200;
 • Zgodność ze standardem 802.11ac, który pozwala przesyłać dane z prędkością do 867Mb/s;
 • Dwie odłączane anteny o zysku energetycznym 5 dBi;
 • Możliwość podłączenia anten do magnetycznego stojaka, który można ustawić w dogodnym miejscu.

Cena i dostępność

Sugerowana cena detaliczna bezprzewodowego punktu dostępu EW-7822PIC wynosi 259 zł.

Zawartość zestawu

 • 1x karta EDIMAX EW-7822PIC;
 • 1x śledź niskoprofilowy;
 • 2x antena;
 • 1x magnetyczny stojak z 1,8-metrowym kablem;
 • 1x płyta CD (oprogramowanie/instrukcja/wielojęzyczna instrukcja instalacji);
 • 1x instrukcja obsługi

Specyfikacja techniczna

Kontakt prasowy

Małgorzata Mączyńska

junior public relations specialist

SAROTA PR

agencja public relations

Tel.: +48 12 349 03 52

Kom.+48 533 802 404

Email: malgorzata.maczynska(at)sarota.pl

www.sarota.pl

Jacek Dąbrowski

public relations specialist

SAROTA PR

agencja public relations

Tel.: +48 12 290 04 98

Kom.+48 662 858 219

Email: jacek.dabrowski(at)sarota.pl

www.sarota.pl

O Edimax Technology

Edimax Technology to światowy lider w projektowaniu i produkcji szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego.

Misją Edimax jest łączenie ludzi za pośrednictwem sieci komputerowych. Produkty firmy odpowiadają na wszelkie potrzeby mikroprzedsiębiorstw i sektora MŚP, jak również umożliwiają dużym usługodawcom pełne wykorzystanie różnorodnych technologii komunikacyjnych. O ich wysokiej jakości świadczą zaś certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14000.

Firma została założona na Tajwanie w 1986 roku. W 15 lat później z sukcesem zadebiutowała na giełdzie w Taipei. Przychody spółki w 2010 roku wyniosły 110 milionów dolarów. Edimax posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz w Europie, obejmując swoim zasięgiem ponad 70 krajów na świecie.

www.edimax.com

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć