Oferteo

Dystrybutory wody w domach – zdrowo, ekonomicznie i ekologicznie

Powiększ

Do tej pory spotykane były przede wszystkim w przychodniach, urzędach czy biurach. Zwykle kojarzyły się z wymiennymi butlami, choć istnieją również modele filtrujące wodę pochodzącą z instalacji wodnej. Dystrybutory wody, bo o nich mowa, coraz częściej pojawiają się również w prywatnych domach i mieszkaniach. Jak pokazuje analiza zapytań ofertowych składanych w serwisie Oferteo.pl, chce je tam zainstalować co ósma osoba poszukująca dostawcy dystrybutorów.

Pijemy coraz więcej wody
Dystrybutory wody to jedno z rozwiązań gwarantujące dostęp do wody pitnej, której Polacy piją coraz więcej, nie tylko w czasie upałów. Jak pokazują badania firmy Euromonitor International, przeciętny Polak wypija obecnie 74,2 l wody butelkowej rocznie, czyli blisko 8 proc. więcej niż w 2011 r., a według prognoz w 2016 r. liczba ta wzrośnie do ponad 97 l.
Dystrybutor w domu – modnie i wygodnie
Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome znaczenia spożywania odpowiedniej ilości wody dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Z danych udostępnionych przez Oferteo.pl, serwis łączący poszukujących towarów i usług wraz z ich dostawcami, wynika, że coraz więcej osób poszukuje dystrybutorów wody do celów prywatnych – już 13% osób deklaruje wybór takiego rozwiązania do swojego domu, a ponad połowa składających zapytania (52%) wybiera automaty, które obsłużą mniej niż 10 osób.
Popularność dystrybutorów wody wynika z wygody, jaką daje to rozwiązanie. Wyeliminowany zostaje zarówno problem zakupu wody i wniesienia jej do mieszkania (często po schodach), jak i kwestia segregowania i wynoszenia zużytych butelek do odpowiednich pojemników na odpady.
Dystrybutory charakteryzują się także coraz ciekawszym designem i dostępne są w małych rozmiarach, dzięki czemu można postawić na kuchennym blacie lub szafce – stanowią wtedy modny element wystroju pomieszczenia i zajmują mniej miejsca niż zapasy zgrzewek z wodą.
Najczęściej poszukiwanym rodzajem dystrybutorów jest model butlowy z wodą źródlaną (72% zapytań). Korzystanie z takiego urządzenia wymaga systematycznej wymiany butli, co nie jest konieczne w przypadku coraz popularniejszego systemu POU (ang. point of use), który pobiera i filtruje wodę pochodzącą bezpośrednio z instalacji wodnej. Gwarantuje on świeżą wodę bez osadów, bakterii i szkodliwych pierwiastków, dzięki temu, że doprowadzana do automatu woda poddawana jest filtracji i naświetlaniu lampami UV.
Ekologicznie i oszczędnie
Dystrybutory wody z powodzeniem zastępują wodę kupowaną w butelkach, przyczyniając się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie ilości plastikowych butelek wyrzucanych do śmieci. Nawet w przypadku dystrybutorów z wodą źródlaną, wymienna butla może być wielokrotnie używana po jej wcześniejszym oczyszczeniu.
 „Oprócz korzyści praktycznych mamy również ekonomiczne: 5-galonowa butla wody źródlanej do dystrybutora (19 l ) kosztuje od 10 zł, a średni koszt takiej samej ilości wody w butelkach to około 25 zł.” – mówi Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl.
Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 680 zapytań ofertowych zamieszczanych w serwisie Oferteo.pl przez osoby planujące zakup dystrybutora wody.
Jak działa Oferteo.pl?
Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Dostawcy produktów i Wykonawcy usług mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.
Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu, bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć