Dune HD

DUNE HD CONNECT – prawdopodobnie najmniejszy odtwarzacz multimedialny na świecie

Powiększ

Zaskakują nie tylko rozmiarem – odtwarzacze HDI DUNE z pełnym wsparciem dla materiału Full HD i 3D

Kraków, Polska, 13 września 2012 – Firma HDI DUNE zapowiada wprowadzenie na rynek dwóch miniaturowych odtwarzaczy sieciowych w wersji Connect oraz Connect 3D, które zmienią każdy telewizor w domowe centrum multimedialne. DUNE HD Connect podpinany jest przez złącze HDMI, a dzięki procesorowi Sigma Designs 8670/8671 oferuje funkcjonalność pełnowymiarowego odtwarzacza.

HD Connect wydajnością dorównuje innym produktom firmy HDI DUNE, dlatego bez problemu radzi sobie z odtwarzaniem materiału Full HD 1080p i wspiera nawet najbardziej wymagające formaty wideo i bezstratne formaty audio, takie jak FLAC czy ALAC.

Opcjonalny tuner telewizyjny podpinany przez złącze USB umożliwia odbiór naziemnej telewizji cyfrowej, a oprócz tradycyjnych kanałów dystrybucji sygnału, DUNE HD Connect oferuje dostęp do serwisów VOD, IPTV czy OTT.

DUNE HD Connect 3D w pełni wspiera materiały trójwymiarowe i jest wyposażony w HDMI w wersji 1.4 oraz złącze MHL (Mobile High-Definition Link), które umożliwia transmisję obrazu w rozdzielczości 1080p oraz dźwięku w standardzie 7.1. Odtwarzacz można również podpiąć do telewizora, który nie jest wyposażony w złącze HDMI, ponieważ w zestawie znalazł się adapter do przesyłu sygnału analogowego.

Komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi przebiega za pomocą wbudowanego portu USB, a slot na karty microSD pozwala na przechowywanie danych. Małe rozmiary odtwarzacza sprawiają, że jest on praktycznie niewidocznym dodatkiem do telewizora.

 

„DUNE HD Connect i Connect 3D to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zmienić swój dotychczasowy telewizor w nowoczesny SmartTV i cieszyć się szeroką gamą dostępnych treści w domowym centrum multimedialnym” – podkreśla Konstantin Dyshlevoy, CEO firmy HDI DUNE – „Te najmniejsze na świecie odtwarzacze Full HD, które oferują dużą wydajność i wsparcie dla 3D świadczą o wysokiej innowacyjności naszych produktów.” – dodaje Dyshlevoy.

Obydwie wersje urządzenia mogą stanowić kontroler do sterowania domową siecią Z-Wave, co w praktyce przekłada się na możliwość zarządzania elektroniką taką jak alarmy, klimatyzacje, termostaty, wentylacja, itd.

 

Firma HDI DUNE zdecydowała się również na dodanie do oprogramowania odtwarzaczy aplikacji (Facebook, YouTube, Twitter, AccuWeather) oraz mini-gier (sudoku, memory, tetris). Użytkownik może także z poziomu odtwarzacza słuchać radia przez Internet, przeglądać strony internetowe, pobierać pliki z sieci torrent, a nawet obsługiwać bibliotekę multimediów za pomocą urządzenia wyposażonego w system Android. HDI DUNE zapowiada również uruchomienie serwisu DUNE HD Portal, z którego użytkownicy wkrótce będą mogli pobrać kilkaset dedykowanych aplikacji.

Gwarancja i cena:

Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją producenta. Ceny produktów nie zostały jeszcze ustalone.

Więcej informacji:

http://dune-hd.com

Kontakt prasowy:Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Piotr Sarota
ceo & public relations consultant
SAROTA PR – agencja public relations
Tel.: +48 12 684 12 68

Kom.+48 606 895 326
Email: piotr(at)sarota.pl

www.sarota.pl

Adam Struzik

junior public relations specialist

SAROTA PR
Tel.: +48 12 684 12 68

Kom.+48 533 487 014

Email: adam.struzik(at)sarota.pl

www.sarota.pl 

 

O firmie HDI Dune

HDI Dune jest globalnym producentem zaawansowanych technologicznie odtwarzaczy multimedialnych. Centrala firmy zlokalizowana jest w Hong-Kongu, a zasięgiem swojej dystrybucji obejmuje ponad 60 państw. Firma zatrudnia najwyższej klasy specjalistów, którzy projektują produkty w oparciu o najnowsze dostępne technologie w zakresie A/V, a także posiada doświadczony zespół programistów, którzy rozwijają dedykowane oprogramowanie, obsługujące odtwarzacze HDI DUNE. Dzięki temu marka DUNE cieszy się na świecie doskonałą reputacją w segmencie premium. 

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć