Edimax

Designerski router z funkcją oszczędzania energii – EDIMAX BR-6288ACL

Powiększ

5 trybów pracy jednego urządzenia: router, punkt dostępu, ekspander, most Wi-Fi oraz WISP

 

Kraków, 5 lutego 2015EDIMAX Technology – producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego – informuje o wprowadzeniu do oferty nowego modelu dwupasmowego (2.4GHz i 5GHz), bezprzewodowego routera o nazwie BR-6288ACL. Router wyposażony jest we wbudowaną antenę i łączy w sobie aż 5 urządzeń. Może działać jako router, ekspander sieci Wi-Fi, punkt dostępu, most Wi-Fi oraz WISP (ang. Wireless Internet Service Provider).

EDIMAX BR-6288ACL jest kompatybilny z najnowszym standardem 802.11ac służącym do bezprzewodowego przesyłania danych przy jednoczesnej zgodności ze starszymi standardami Wi-Fi (802.11a/b/g/n). Prędkość przesyłania danych w standardzie 802.11ac dla tego urządzenia wynosi maksymalnie 150Mb/s w paśmie 2.4GHz i do 433Mb/s w paśmie 5GHz. Urządzenie umożliwia jednoczesną łączność dwupasmową, która ułatwi komfortowe korzystanie z sieci oraz wyeliminowanie zakłóceń niższego pasma.

Do zarządzenia ruchem przepływającym przez router służy funkcja iQoS, pozwalająca na przypisanie priorytetów dla programów i aktywności sieciowych (gry online, streaming wideo, używanie VoIP, sieci BitTorrent itd.).

Najnowszy model routera EDIMAX pozwala na utworzenie do 8 oddzielnych sieci bezprzewodowych (4 w paśmie 2.4GHz oraz 4 w paśmie 5GHz). Można wówczas przyporządkować użytkowników do odpowiednich grup. Jeśli router działa w trybie punktu dostępu, możliwe jest przypisanie różnych VLAN ID do różnych sieci w celu zarządzania uprawnieniami i dostępem do zasobów. Urządzenie umożliwia również skonfigurowanie wyizolowanej sieci dla gości.

W trybie WISP router wykorzystuje wbudowany moduł punktu dostępowego do połączenia z lokalnym dostawcą Internetu, tworząc w ten sposób bezprzewodowy most. W tym trybie złącze Ethernet może posłużyć do podłączenia sieci lokalnej (np. kilku różnych komputerów).

Do przełączania pomiędzy poszczególnymi trybami pracy wystarczy jedno kliknięcie, które może być dokonane z poziomu każdego urządzenia w zasięgu routera.

Konfiguracja routera EDIMAX BR-6288ACL jest intuicyjna i składa się z kilku prostych kroków. Można ją przeprowadzić za pomocą funkcji IQ Setup lub dedykowanych aplikacji EdiRouter przygotowanych dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemami iOS oraz Android.

Urządzenie wyposażone jest w przełącznik „Green Wi-Fi”, dzięki któremu użytkownik może aktywować tryb energooszczędny charakteryzujący się mocą zmniejszoną do poziomu poniżej 75%. Poziom ten jest wystarczający do działania w małym domu, a jednocześnie obniża zużycia energii nawet o 30%.

Główne zalety i funkcje produktu:

· 5 w 1: router, punkt dostępu, ekspander, most Wi-Fi oraz WISP;

· Zgodność z najszybszym rynkowym standardem sieci Wi-Fi: 802.11ac oraz wsteczna kompatybilność z wcześniejszymi standardami;

· Praca w dwóch pasmach (2.4 i 5GHz) z możliwością zarządzania połączeniami i nadawania priorytetów dla konkretnych aktywności w sieci (iQoS);

· Możliwość skonfigurowania do 8 sieci bezprzewodowych w ramach jednego routera i dodatkowo wyizolowanej sieci dla gości;

 • Prosta konfiguracja przy pomocy iQ Setup;
 • Oryginalny design;
 • Obsługa VLAN;
 • Możliwość zasilania z portu USB;
 • Wbudowana antena o dużym zysku;
 • Przełącznik „Green Wi-Fi” pozwalający ograniczyć zużycie energii elektrycznej w zależności od potrzeb użytkowników Wi-Fi.

Cena i dostępność:

Dwupasmowy, bezprzewodowy router AC600 BR-6288ACL jest dostępny w sprzedaży od lutego 2015 roku. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 199 PLN.

Zawartość zestawu:

 • 1x router;
 • 1x skrócona instrukcja obsługi;
 • 1x płyta CD (instrukcja instalacji);
 • 1x kabel Ethernet;
 • 1x kabel USB
 • 1x rozdzielacz RJ-45
 • 1x zasilacz sieciowy 5V 1.2A

Specyfikacja techniczna:

 

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć