Archos

ARCHOS ogłasza partnerstwo z European Crypto Bank

  • ARCHOS Safe-T mini

  • ARCHOS Safe-T mini leżący na dłoni

  • European Crypto Bank

Powiększ

ARCHOS, producent Safe-T mini – sprzętowego portfela do kryptowalut, ogłasza partnerstwo z European Crypto Bank – pierwszą europejską organizacją powołaną do ułatwienia inwestycji oraz procedur podatkowych związanych z kryptowalutami.

European Crypto Bank (ECB) to projekt znajdujący się w trakcie ICO (ang. initial coin offering) – formie crowdfundingu opartego na sprzedaży tokenów bazujących na kryptowalutach. W ramach umowy partnerskiej posiadacze co najmniej 600 tokenów ECB, których ICO zakończy się 1 maja 2018, otrzymają za darmo dedykowaną wersję urządzenia Safe-T mini, pozwalającego na przechowywanie kluczy prywatnych na fizycznym nośniku i bezpieczne wykonywanie transakcji za pomocą kryptowalut. Dostarczone przez firmę ARCHOS portfele wystąpią w wersji sygnowanej marką European Crypto Bank. Urządzenia trafią również do sprzedaży w cenie 49,99 Euro.

ARCHOS będzie także wspierać pakiet usług European Crypto Bank w ramach wielojęzycznej platformy, która zostanie udostępniona wraz z początkiem maja. Do usług tych zaliczają się m.in.: generowanie oświadczeń finansowych, udzielanie porad inwestycyjnych, wymiana kryptowalut na waluty tradycyjne czy generowanie deklaracji podatkowych zgodnie z regulacjami poszczególnych krajów europejskich.

Ponadto ARCHOS otrzyma od European Crypto Bank transfer środków w wysokości 150 000 tokenów ECB, w ramach inwestycji w badania i rozwój (R&D).

ARCHOS Safe-T mini

Sprzętowy portfel do kryptowalut ARCHOS Safe-T mini został zaprezentowany podczas targów MWC 2018 w Barcelonie. Urządzenie stworzone zostało z myślą dla osobach, dla których kluczowe jest bezpieczeństwo należących do nich środków w kryptowalutach.

Na Safe-T mini można przechowywać prywatne klucze na fizycznym nośniku, chroniąc je dodatkowymi barierami w postaci kodu PIN oraz mechanizmem autoryzacji transakcji za pomocą przycisku na obudowie. Portfel wyposażony jest także w wyświetlacz OLED. Przed przeprowadzeniem transakcji urządzenie musi zostać podłączone do komputera lub urządzenia mobilnego za pomocą przewodu USB.

Producent przewidział także możliwość przywrócenia zawartości portfela w przypadku jego zaginięcia, uszkodzenia lub kradzieży. Safe-T mini zaprojektowany został przez inżynierów ARCHOS i produkowany jest we Francji.

 

 ARCHOS Safe-T mini – specyfikacja urządzenia:

  • Wymiary: 58 x 7,8 mm (średnica/grubość)
  • Procesor: ARM Cortex-M3 120 MHz
  • Ekran: OLED o rozdzielczości 128 x 64 pikseli
  • Obsługiwane kryptowaluty: Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Litecoin, Zcash oraz tokeny ECB (wsparcie dla kolejnych kryptowalut jest planowane)
  • Komunikacja: złącze microUSB (możliwość podłączenia zarówno pod komputery jak i urządzenia mobilne)
  • Wspierane systemy operacyjne: Windows/Linux/Mac OS X, Google Android
  • Przyciski fizyczne do potwierdzania transakcji przez użytkownika

 Informacje nt. European Crypto Bank:

Strona oficjalna: https://www.europeancryptobank.io/

Materiał wideo: https://youtu.be/81GAan56Peg

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć