Archos

ARCHOS licencjobiorcą marki KODAK – tablety już wkrótce w Europie

Powiększ

Eastman Kodak Company ogłasza rozpoczęcie współpracy z firmą ARCHOS, francuskim producentem urządzeń mobilnych, w zakresie licencjonowania marki na europejskim rynku tabletów.

Podpisanie umowy z firmą ARCHOS to następny krok w realizacji programu udzielania licencji KODAK i konsekwencja rozpoczętych działań na rynku mobilnym, zaraz po wprowadzeniu w Europie nowego smartfonu fotograficznego KODAK Ektra.

Jesteśmy bardzo dumni, że staliśmy się jednym z licencjobiorców i możemy wspólnie rozwijać markę KODAK w świecie tabletów. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie pierwszych urządzeń –
mówi CEO ARCHOS, Loïc Poirier.

Cieszymy się, że ARCHOS znalazł się w gronie naszych licencjobiorców – mówi Brian Cruz, wiceprezes i dyrektor generalny działu produktów konsumenckich firmy KODAK. Francuska marka jako pierwsza wprowadziła tablet z systemem GOOGLE ANDROID w 2009 roku i jest uznawana za jednego z kluczowych graczy na europejskim rynku tabletów, biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie i szerokie możliwości sprzedażowe.

Tablety KODAK będą stanowiły połączenie eleganckiego designu z najnowszymi technologiami. Entuzjastów fotografii i amatorów tworzenia wideo zadowolą, specjalnie dedykowane do tych celów, preinstalowane aplikacje.

Nowe urządzenia będą dostępne w europejskich sklepach przed latem 2017 r.

O firmie ARCHOS

ARCHOS jest pionierem rynku przenośnego sprzętu audio i wideo, specjalizującym się w produkcji tabletów i smartfonów opartych na systemie Android. Firma od 1988 roku wielokrotnie rewolucjonizowała rynek elektroniczny. Obecnie ARCHOS oferuje swoje autorskie serie smartfonów i tabletów, jak również szeroką gamę produktów OEM. W 2000 roku ARCHOS wprowadził Jukebox 6000, pierwszy odtwarzacz MP3 z twardym dyskiem. W 2008 roku w portfolio producenta pojawiły się pierwsze tablety internetowe,  a rok później firma wprowadziła na rynek pierwszy tablet z systemem Android. W 2013 ARCHOS zaprezentował smartfony nowej generacji z serii Platinum. ARCHOS posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Firma ARCHOS jest notowana na giełdzie Euronext w Paryżu, Eurolist (dział C, kod ISIN: FR0000182479).

O firmie KODAK

KODAK to marka zajmująca się innowacyjnymi technologiami przetwarzania obrazu. Za sprawą szerokiego portfolio nowatorskich rozwiązań, światowej klasy prac badawczo-rozwojowych i wysokiego zaufania do marki, firma pomaga w pełni wykorzystać potencjał jaki stwarza fotografia i druk. Kodak zarówno pośrednio – poprzez partnerstwa z innymi innowacyjnymi firmami – jak i bezpośrednio, zapewnia  swoim klientom dostęp do sprzętu, usług, oprogramowania oraz towarów konsumpcyjnych.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć